–Овој одмор ми беше испланиран претходно, потребен ми беше зошто јас сум како и сите граѓани.

Објавил: Сара Фемина | 15 мај, 2019 16:12

Премиерот Заев откри со кого се релаксирал на одмор!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Премиерот Зоран Заев денеска се врати на своето работно место во Владата после неколкудневниот одмор, а денеска премиерот откри и дека на одмор бил со другарите.

Премиерот Заев, денеска се врати на своето работно место во Владата и откри со кого го поминал четиридневниот одмор. Тој изјави дека овој одмор му бил потребен како и сите граѓани и дека бил заедно со своите верни другари. Освен тоа што тој одморил, рече дека имал доволно време да размисли за тоа што следува понатака.

–Овој одмор ми беше испланиран претходно, потребен ми беше зошто јас сум како и сите граѓани. Бев приватно надвор од државата со моите другари каде имав доволно време да размислувам за тоа што следува, изјави Заев.

Премиерот Заев доби и критики од партијата ВМРО ДПМНЕ, бидејќи не присуствуваше од инаугурирањето на Пендаровски. Тие наведоа дека возењето мотор е поважно од инаугурирањето на Пендаровски.

Зоран Заев не мораше да биде физички присутен затоа што кога тој зборува, нема потреба Пендаровски да отвори уста. Возењето мотор е поважно од инаугурирањето на Пендаровски. Без разлика дали Пендаровски заслужил да стане претседател или не, давањето предност на возењето мотор е крајно непочитување и на државата и на институциите од страна на Заев.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Одмор

Хотелот е наменет за лица постари од 16 години. Ексклузивниот хотел става акцент на врвната секојдневна забава и анимација, која ги воведува младите во добра и екстра забава.

Погледнете го најлуксузниот хотел во Турција, “АДАМ И ЕВА”-БЕЛЕГ, одмор за вашите очи и душа!

Денеска ќе посветиме внимание на еден од најпровокативните хотели кои се наоѓа во...

Но она што е многу важно е да внимавате на водата, односно да не се капете бидејќи морската вода во Грција е невообичаено студена за овој период од годината.

Важна информација за сите кои планираат да патуваат во Грција за продолжениот викенд

Соседна Грција е една од омилените дестинации за викенд но и за летен одмор, каде најчесто...