четврток, 9 јули 2020

MK/ EN/ DEНо она што граѓаните ги револтира е тоа што на фотографијата во семејна идила која ја обрјави премиерот, тој во рацете држи убаво слатко кученце кое верувале или не вреди над 1000 евра.

Објавил: Катерина Крстиќ | 30 декември, 2019 15:01

Премиерот честита Нова Година со куче од над 1000 евра

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

“Празниците носат посебни чувства на радост, топлина и убавина во секој дом. Да ги искористиме за да се видиме со најблиските, да си раскажеме и заеднички да се подготвиме за новите предизвици”, вака премиерот Заев ја честиташе Новата Година на граѓаните.

Но она што граѓаните ги револтира е тоа што на фотографијата во семејна идила која ја обрјави премиерот, тој во рацете држи убаво слатко кученце кое верувале или не вреди над 1000 евра.

Фејбук статус на премиерот во заминување  Зоран Заев

Кученцето е од расата померанец или мини шпиц. Ова куче е чувар и е најмало од оваа раса.

За ова слатко кученце се интересирала дури и кралицата Елизабета прва бидејќи важат за „аристократски“ кучиња, со оглед на фактот што многу голем дел од познатите славни личности можат да си ги дозволат за да ги купат. Цената може да достигне и до 10. 000 долари во зависност од тоа дали станува збор за чистокрвен померанец.

Ова куче со аристократски изглед бара многу одржување и нега. Имаат мазни влакна а потеклото е од Германија и Полска, а во Македонија се многу ретки. 

Секако цената е пресудна за тоа кај нас ова куче а не биде многу распространето.

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Се верува дека историскиот, социјалниот и политичкиот подем на Русија на светската сцена дојде со нејзиното  пристигнување во Русија и затоа оваа држава има водечка улога во православниот свет.

ОВАА ИКОНА НА МАЈКА БОГОРОДИЦА ТРИ ПАТИ ЈА СПАСИЛА РУСИЈА: Таа е заштитник на Русите!!

Иконата на Богородица Владимирска е една од најпочитуваните и светите икони на Православната...

Имено старлетата беше на тапет и во српските медиуми, поради непочитувањето на мерката за домашно лекување и самоизолација, а наместо тоа таа се шетала во ноќните клубови и при тоа позирајќи за време на нејзината прва посета на Белград по пандемијата.

Уапсена старлетата Александра Накова- не го дочекала вториот негативен тест на Ковид-19 и се шетала

Македонската старлета, Александра Накова била уапсена вчера во Гевгелија.Триесет...

Оргии, дрога, проститутки, затворски казни - сето ова и далеку повеќе го обележаа животот и кариерата на овој славен спортист.

ОД ПРЕМНОГУ С*КС НЕМОЖЕЛ ДА ОДИ: Животот на славниот боксер во царство на дрога и проститутки!

На денешен ден во 1966 година, во Њу Јорк роден е легендарниот боксер Мајк Тајсон. Во 1992...