Овој ПРЕМИЕР НА СРАМОТ нема никаква одгворност кон оние кои ги лаже веќе четири години

Објавил: Едмонд Бекири | 27 декември, 2020 12:36

Премирот на СРАМОТ И КРИМИНАЛ апелира на одговорност од народот кој тој го угнетува!

Фото/Текст извор: ©васко белески

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев кој нелегитимно и противуставно со фалширање на избори дојде на власт, денеска преку видео обраќање испрати порака до граѓаните , до истите оние граѓани пре кои се колнеше дека нема роден човек да го промени името на Република Македонија , денес зборува за тоа граѓаните „одговорно да го прославеле претстојните празници.

Заев апелира и да ги поддржиме сите што се на првата линија на борбата со коронавирусот, упатувајќи им посебна благодарност на лекарите и целиот медицински и помошен персонал во болниците, припадниците на полицијата, на армијата, инспекциите и сите останати ангажирани за време на оваа кризна состојба, притоа нарекувајќи ги херои.

Замислете благодарност од Криминалец и предавник на својот народ?

Криминалецот Заев апелира народот да биде одговорен, да биде хуман, да поддржува, а тој, што прави? што прави тој во тоа време, тера агенда за легаризирање на Марихуана бидејки во Балканската дијаспора веќе на големо се зборува за тоа дека се веќе однапред платени и до 5 милиони Евра како рекет и гаранција на потенцијалните инвеститори. И каде е овде Заев во целата приказна?

Што има врска Марихуаната на Заеви со одговорност?

Врската на Премиерот на „Срамот и предавникот на својот народ„ е во парите, да драги мои, токму така во парите.

Тој нема одоговорност, тој е нарцист, кој не се срами од себе и го продава го асимилира и угнетува својот народ, користејќи ја ситуаацијата на големите сили, кои пак имаат свои геостратешки интереси.

Овој ПРЕМИЕР НА СРАМОТ нема никаква одгворност кон оние кои ги лаже веќе четири години. Ветуваше дека Македонија ќе ги почне преговорите со ЕУ уште пред две години а за рок од неколку години ќе сме ги завршеле истите. Ветуваше бесплатно здравство во ЕУ а се соочуваме со најсиромашното Здравство во Европа.

Ветуваше дека нема да се чепка по Македонскиот Идентитет, а денес преговара за истиот. Ветуваше 500 Евра плата а го задолжи Македонскиот Народ со рекордни  скоро 7 Милијарди Евра кои и те како ке удрат врз џебот на најобичниот граѓанин.

И сега овој ПРЕМИЕР НА СРАМОТ зборува за одговорност?

ЗАЕВ: Годинава што изминува  ќе остане запамтена по здравствено-економската криза предизвикана од коронавирусот, кај нас и во целиот свет. Беше и сѐ уште е многу тешко. Но, сите сме ангажирани секој од нас е загрижен и придонесува со помош и поддршка бидејќи се работи за сопственото здравје, за здравјето на најблиските и за јавното здравје. Но во оваа борба, во првите редови сте ВИЕ, лекарите и целиот медицински и помошен персонал во болниците. Сите ВИЕ, изминативе месеци, сте на првата линија во борбата со опасниот вирус – го штитите нашето здравје, а тоа значи дека сопственото го ризикувате, заради сите нас. На првата линија сте и вие, припадниците на полицијата, на армијата и сите останати ангажирани за време на оваа кризна состојба, сите вие на првата борбена линија, сте нашите херои. Ви благодарам за сета пожртвуваност и храброст, вели Заев во обраќањето.

Ако треба да се даде признание на ПРЕМИЕРОТ НА СРАМОТ И КРИМИНАЛО Зоран Заев тогаш тоа се неговите ПР соработници, кои успешно во секоја негова пишана изјава го вметнуваат зборот: Посветеност, Ангажираност, Сочувство, Успех, Заедно можеме. Заедно сме посилни. Бетониран идентитет, Нашите Евроспли Пријатели, Херои итн. Сите овие однапред избрани зброви се вртат кај сите во Владата почнувајќи од Премиерот на СРАМОТ И КРИМИНАЛОТ Зоран Заев, па вечната политичарка Радмила Шеќеринска и другите соработници кои заедно се влезени во тежок криминал и тоа им е нивната единствена АГЕНДА.

Се сеќавате на Аферата РЕКЕТ, на парите кои наводно ги проневерил БОКИ 13?

Се сеќавате да излезе некој од владата и да кажат каде се парите? НЕ, знаете колку животи ќе се спасеа сега во КОВИД Кризава со тие пари?

Знаете колку респиратори ќе се набавеа во Охрид и другите градови, и нашата Ивана Паункоска а и многу други сега можеби ќе беа живи, и не ќе мораа да ги носат во Скопје поради недостиг на респиратор во Охрид и другите градови. И сега овод СМРАД, НАЈЛОШТО ОД ЕДЕН ЧОВЕК СОБРАНО ВО ЕДНО ЗОРАН ЗААЕВ продавачот на „ќушки„ од Муртино ќе ни продава Хумност, загриженост и херојство?

Овој ПРЕМИЕР НА СРАМОТ И КРИМИНАЛОТ нема право да се појавува во медиумие, бидејќи тој одамна требаше да биде во ИДРИЗОВО во самица. Ништо не направи од тоа што вети, напротив, чевлите што ги сликаше пред влада сега можат да се поредат низ цела држава и нема да има место за да се сликаат од тоа колку луѓе се иселиа од оваа наша жална Македонија.

ЗАЕВ:  Еве ги новогодишните и божиќните празници. Да си посакаме здравје, но пред сѐ да придонесеме со нашето однесување кон здравје. Ако имаме здравје, ќе можеме да работиме, да заработиме, да се дружиме, да живееме и да се сакаме во кругот на семејството и блиските.

Замислете тој истиот кој се однесува тотално неодгворно спрема Македонскиот народ, бара од истиот, да бил одговорен, демек Народот сака да се зарази и демек носењето на Маски на отворено било решението за кризата со Ковид 19. Замислте само, во Србија која не е во НАТО деновиве почнаат со вакцинација и се едни од првите во регионов и Европа кои добија вакцини, а НАРЦИСТОВ повикува да сме биле одговорни бидејки само така ке сме останеле здрави, денек здравјето е нешто што доага од шетање со маска по улиците. И додека Македнскиот народ е потиштен, изобличен, предаден и осиромашен, овој СРАМ од човек без трошка совест и одогворност си тера Агенда за нови пари од легализација на Марихуаната, со што има намера токму Охрид да го претвори во град на Наркотизмот.

ЗАЕВ: Затоа, празнувај одговорно – носи маска, не се групирај, не слави, туку скромно одбележи. Мораме така додека не се спроведе вакцинацијата. Апелирам уште еднаш, да се грижиме за сопственото здравје, за здравјето на блиските и за јавното здравје. Да ги почитуваме мерките – да ги поддржиме сите кои се на првата линија на борбата, подвлекува премиерот и уште еднаш на кајот апелира да празнуваме одговорно. 

Да драги Македонци, треба да празнуваме одгворно, но и треба да превзмеме одгворност и да го срушиме овој ПРЕМИЕР НА СРАМОТ И КРИМИНАЛ пред тој да не истреби нас.

Добро запамтете, само така ќе се ослободиме ние самите и генерациите кои следуваат од СРАМОТ НА ЕДЕН ЧОВЕК кој го предаде својот народ ЗА ПУСТИ ПАРИ И АЛЧНОСТ.

Пишува Васко Белески

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Непотизам

Град Скопје ги потсетува граѓаните дела е во тек јавниот повик за доделување стипендии на средношколци со попречености, ученици во средните училишта на Град Скопје за учебната 2020/2021 година.

ВО ТЕК Е ЈАВНИОТ ПОВИК ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ СТИПЕНДИИ НА СРЕДНОШКОЛЦИ СО ПОПРЕЧЕНОСТИ

ВО ТЕК Е ЈАВНИОТ ПОВИК ЗА ДОДЕЛУВАЊЕ СТИПЕНДИИ НА СРЕДНОШКОЛЦИ СО ПОПРЕЧЕНОСТИ! Град...

Како што иформираат тамошните медиуми, дваесет и петгодишниот Сејнур Бекири, по потекло од Македонија загина кога автомобилот во кој се возел излетал од патот и се забил во дрво, вчера вечерта во местото Кастиџано, кај Анкона во Италија.

ТРАГЕДИЈА: Момче од Македонија загина во сообраќајка во Италија

Трагедија на патиштата во Италија, загина македонски државјанин на местото Кастиџано. Како...