Од неговиот кабинет ја најавија прес-конференцијата која ќе се одржи во Вила Водно уште во текот на вчерашниот ден.

Објавил: Рејхан Бајрами | 12 август, 2019 10:31

Прес конференција на претседателот Стево Пендаровски закажана во 12 часот!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, закажа прес-конференција во 12. часот.

Од претседателскиот кабинет ја најавија прес-конференцијата која ќе се одржи во Вила Водно уште во текот на вчерашниот ден.

Во соопштението од кабинетот, не се наведува причината , ниту која ќе биде темата на прес-конференцијата, но се претпоставува дека тоа ќе биде аферата со случајот ,,Рекет“.

Обвинителката Лиле Стефанова е повикана во ЈО да даде исказ, а ќе бидат повикани и други лица во случајот Рекет. Ова го велат од Основното Обвинителство за МКД.МК.

– Во врска со тоа дали и други лица меѓу кои и Јанева се повикани да дадат исказ, од ОЈО велат дека во интерес на постапката не можат да откријат, но додаваат дека тоа не значи дека не се повикани и други лица, велат од ЈО.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Во „Рекет“, како што вели ситуацијата е јасна како ден, и се знае кој е октоподот и кој е организатор на целиот случај.

Мицкоски со став за „Рекет“: Јасна е таму ситуацијата, се знае кој е главата на случајот!

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во врска со случајот „Рекет“...

Милошоски напиша дека во прилог на овој материјал ќе го достави и транскриптот од чија содржина,  „произлегува сомнеж за тоа дека Заев бил во тек со нелегалното финансирање на “Меѓународниот сојуз” на Бојан Јовановски.

Милошоски со нова “бомба”: Ќе доставам до Русковска досега не видени аудио материјали за „Рекет“

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски најави нова бомба која утре како што објави...

На судиите, обвинителите и на поротниците им рече да се ослободат и дека ниту ВМРО-ДПМНЕ, ниту Мицкоски не им можат ништо.

“МАРШОТ ЗА ПРАВДА” ГО ПРЕДВОДЕШЕ ЗАЕВ: Ние го ослободивме судството, ама бурно го следиме

Под мотото „Чекориме за правда за сите“ СДСМ вчера маршираше од Собранието кон Кривичниот...