Најново метео

Објавил: admin@magazin | 14 јуни, 2022 7:16

Претпладне сончево, попладне нестабилно

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Времето денеска ќе биде претпладне сончево со мала до умерена облачност и со умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

Попладне ќе има развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме.

Стабилизација на времето не очекува во среда, додека највисока температура не очекува во петок со максимални 34 степени.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Време