Од обвинитеството за гонење на организиран криминал за ТВ 24 потврдија дека обвинителите се во финансовата полиција, се постапува по кривична пријава на група граѓани.

Објавил: Перо Милчин | 18 јули, 2022 16:12

Претрес во финансова полиција – обвинителството постапува по кривична пријава

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Поладневно претрес во управата за финансиска полиција.

Од обвинитеството за гонење на организиран криминал за ТВ 24 потврдија дека обвинителите се во финансовата полиција, се постапува по кривична пријава на група граѓани.

Обвинителката Вилма Русковска за нашата телевизија вели дека се проверуваат наводи по кривична пријава за да се утврди дали обвинувањата се основани.

Според информациите кривичната пријава е за повеќе лица – вработени во управата за финансиска полиција со која раководи Арафат Мареми. При претресот ќе се одеземе документација од која треба да се види дали има основ за кривичната пријава.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести