Игор претрча низ собраниската сала и скокна во прегратките на Ана, која силно го прегрна

Објавил: Перо Милчин | 27 октомври, 2022 6:13

ПРЕУБАВА СЦЕНА ВО СОБРАНИЕТО: Синот на Ана Брнабиќ и дотрча во прегратка

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Премиерката Ана Брнабиќ вчера во Собранието на Србија положи заклетва со членовите на новата влада и вети дека ќе и биде лојална на Република Србија и ќе ги почитува Уставот и законите.

Церемонијата на заклетва од галеријата на собраниската сала ја следеа партнерката на премиерката Милица Ѓурѓиќ и нивниот тригодишен син Игор.

Ана Брнабиќ во прегратка со синот Игор

 

Игор претрча низ собраниската сала и скокна во прегратките на Ана, која силно го прегрна!

Со 157 гласа „за“ и 68 гласа „против“, српските пратеници вчера изгласаа нова влада на Србија, која повторно, како претседателка, ќе ја предводи Ана Брнабиќ.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Гладис ја убедувала јавноста дека е далечен потомок на славната актерка, поточно ќерка на нејзината родинина Мередит Бејкер.

Гинекологот на Мерилин Монро откри шокантна тајна: Актерката му родила ќерка на Џон Кенеди

Шокантна тајна излезе на виделина после долги години. Имено гинекологот на познатата...

Во Италија и Аргентина, заедно со многу земји во Латинска Америка, новогодишното дрво се поставува на 8-ми декември и се растура на 6-ти јануари.

ЕВЕ КОГА ТРАДИЦИОНАЛНО СЕ КИТИ НОВОГОДИШНАТА ЕЛКА: Празници и радост за најмалите!

Поставувањето и растурањето на елката се поврзани со одредени датуми. Традиционално,...

Тие вчера правеа мекици во ресторан во Скопје. Се славеше со музика и најблиските пријатели. Внукот ќе го носи името Бранко по неговиот дедо, ни кажаа за „Репортер“, а ова е прв внук за поранешниот претседател

Бранко Црвенковски стана дедо, со мекици и музика се славеше за внукот Бранко

Поранешниот претседател, премиер и лидер на СДСМ, Бранко Црвенковски стана дедо. Неговиот...