Инаку, ова не е прв пат Заев да остварува средби со ваков профил на лица, тој претходно се сретна и со Стефан Цернетич, лажниот принц на Македонија и Црна Гора. Тој во Владата беше пречекан со најголеми почести, а и го одликуваше Заев.

Објавил: Весна Петровска | 28 август, 2019 16:45

ПРЕЧЕК СО ВИСОКИ ПОЧЕСТИ: Заев во друштво со „Марихуана Дон“- Мајк, се пофали со премиерот разговаравме многу за канабисот

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Инстаграм кралот на марихуаната и еден од најголемите производители на канабис во светот, Биг Мајк, беше официјален гостин на премиерот Зоран Заев во Владата на Македонија. За разлика од речиси сите средби со странски делегации, за оваа Заев не се пофали на социјалните мрежи, но се пофали Биг Мајк, кој на Инстаграм напиша дека Македонија ќе се претвори во една од најголемите канабис суперсили во светот.

-Само што остварив средба со премиерот на Македонија, Зоран Заев, разговаравме многу за канабисот. Да ви кажам, оваа земја има огромен потенција и јас сум возбуден да бидам дел од претворањето на Македонија во една од првите канабис суперсили во Европа, пиша Биг Мајк на Инстаграм.

Инаку кој е Биг Мајк? Неговото целосно име е Мајкл Страумитис, а самиот тој се нарекува „Марихуана Дон“. Преку својата компанија за легално производство на марихуана, „Advanced Nutrients“, тој досега направи милиони долари. Покрај бизнисот, доколку се отвори Инстаграм профилот на Биг Мајк, може да се забележи дека тој канабисот ја промовира на секаков начин, а за таа цел често знае да искористи и убави девојки.

Средба Зоран Заев- Биг Мајк: Премиерот на маса со Инстаграм кралот на марихуаната

Во една од пораките тој презентирајќи ги придобивките од марихуаната, вели дека таа помага за подобро спиење.

Самопрогласениот „Марихуана Дон“ чија сопруга е преубавата Бугарка, Цеци Красимирова, како што може да се зебележи својот бизнис сака да го прошири и на меѓународно ниво, а една од дестинациите очигледно му е токму Македонија, каде најголем дел од компаниите кои произведуваат масло од канабис се во семејна или пријателска релација со Зоран Заев.

Според официјалните податоци, претставници на семејството Заев инкасирале 3,3 милиони евра од бизнисот со марихуана. Освен семејството на премиерот, во бизнисот со марихуана е влезен и Ване Андреев, адвокатот на Заев, кој е дел од сопствеништвото на „Канабис ОНЕ Доо Струмица“.

Инаку, ова не е прв пат Заев да остварува средби со ваков профил на лица, тој претходно се сретна и со Стефан Цернетич, лажниот принц на Македонија и Црна Гора. Тој во Владата беше пречекан со најголеми почести, а и го одликуваше Заев.

А во јавноста најгласно одекнаа разговорите на премиерот со лажните Петро Порошенко и Јенс Столтенберг. Заев мислејќи дека разговарал со претседателот на Украина и генералниот секретар на НАТО, во неколку наврати разговарал со руските комичари Владимир Кузнецов и Алексеј Столјаров, познати како Вован и Лексус.

Извор: TV Alfa

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Вице Заев, братот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека бил принуден да се обрати на јавноста по, како што наведува, многубројните лажни вести за него и неговото семејство

Вицето: смешно е мене да ме поврзувате со рекет, јас сум честит човек!

Вице Заев, братот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во допис до медиумите вели дека...

Тој во допис за медиумите вели дека бил принуден да се обрати до јавноста по лажните вести кои акко што вели доаѓаат од ВМРО-ДПМНЕ а се контролирани од Никола Груевски. 

Сакаат да ни наштетат, ниту јас, ниту брат ми не сме вмешани во “Рекет”- по два дена молчење се огласи Вице Заев

Откако во медиумите пред два дена одекна веста дека Вице Заев и поранешниот премиер...

Туку тој станува државен рекет каде што премиерот и неговиот брат се вмешани. Два дена имаме целосен молк од Зоран Заев и Вице Заев за фактот дека остварувале средби и се координирале со главните учесници во рекетот Катица Јанева и веќе осудениот за „Рекет“, Зоран Милевски Кичеец. Два дена имаме целосен молк од  Зоран Заев и Вице Заев.

“Два дена молк од Зоран Заев и Вице Заев- бегаат од одговорите што разговарале со осомничените во случајот „Рекет“

Прес конференцијата денеска е продолжение на вондредната прес конференција пред два...

Таа сведочеше за убиството на четирите момчиња и рибарот на Смилковскоро езеро и рече дека дел од информациите кои пристигнале до неа биле издржани, но дел и веднаш отфрлани.

Јанкуловска сведочи за „Монструм“: Крвна одмазда, имотен спор, лична пресметка биле причина за убиството?

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска денеска сведочеше...