На 29.07.2022 околу 22 часот, во СВР Охрид приведена е 20 годишна охриѓанка. При преглед извршен за време на музичка манифестација во Охрид, полициските службеници кај неа пронајдоа и одзедоа ќеса

Објавил: Перо Милчин | 30 јули, 2022 13:21

Приведена 20-годишна охриѓанка на музичка манифестација, имала ќеса со кокаин

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Приведена 20-годишна охриѓанка на музичка манифестација, имала ќеса со кокаин, информираат од СВР Охрид.

На 29.07.2022 околу 22 часот, во СВР Охрид приведена е 20 годишна охриѓанка. При преглед извршен за време на музичка манифестација во Охрид, полициските службеници кај неа пронајдоа и одзедоа ќеса со кокаин, вели портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.