Хари заврши во блиската клиника за ментални болести.

Објавил: Рејхан Бајрами | 20 мај, 2020 16:18

ПРИНЦОТ ХАРИ ИТНО ПРЕНЕСЕН ВО ПСИХИЈАТАРСКА БОЛНИЦА? Доживеал нервен слом, паниката и стравот го скршиле!

Фото/Текст извор: ©kurir.rs магазин.мк

Принцот Хари, наводно, бил итно пренесен во психијатриска клиника, откако доживеал нервен слом, пишуваат странските медиуми. 

Како што се наведува, принцот постојано повторувал дека не сака истото да се случи со Меган како и со неговата мајка Дијана, па стравот и паниката целосно го разбиле, пишува курир.рс. 

Принцот Хари, наводно, бил итно пренесен во психијатриска клиника, откако доживеал нервен слом, пишуваат странските медиуми.

“Самиот Хари призна дека не може да верува дека откако замина во САД, колку неговиот живот се смени и се сврте наопаку.

Меган некако го принуди да се откаже од семејството, пријателите за да може да го следи нејзиниот сон да стане холивудска актерка – но тоа се претвори во неговиот најлош кошмар, тврди изворот и додава дека Хари се чувствува изгубен и осамен затоа што нема пријатели во Лос Анџелес.

„Единствените луѓе што ги гледаат се холивудските sвезди со кои Меган се дружеше пред да ја започне нејзината кариера и да стане супер ѕвезда“, рече тој и опиша како навистина се појави нервниот слом на Хари.

Сегашната состојба и траумата поради разделбата од кралското семејство ја влошија здравствената состојба на принцот Хари, вели изворот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Настани

Утре во 18 часот, од СЦ „Борис Трајковски“ до Влада. Протестот, поради запазување на здравјето поради корона кризата, ќе биде со автомобили.

Мицкоски: Повикувам на натпартиски предупредувачки протест за одбрана на Македонија, за Илинден и АСНОМ

Протест сега, за да не биде предоцна! Ако нашите дедовци од 1941 до 1944 година се бореле...

- Со овој дрворед ги потврдуваме новите стандарди на квалитет што го воведовме во текот на изминативе три години во нашиот град. Овде на Булеварот АСНОМ се засадени 300 висококвалитетни дрвја.

ГРАД СКОПЈЕ ЗАСАДИ НОВ ДРВОРЕД СО 300 ДРВЈА НА БУЛЕВАРОТ АСНОМ

Во Аеродром, на булеварот АСНОМ, се засадија 300 нови листопадни и зимзелни дрвја кои...

Тој вели дека јазикот и негова соодветна азбука се дел од генетскиот код на еден народ и се произлезени од универзалното право на самоопределување. Во тој генетски код се елементите на идентитетот и потенцијалите за комуникација, општествена интеграција, за образование и развој.

Заев за Денот на албанската азбука: Јазикот e дел од генетскиот код на еден народ

Премиерот Заев го честиташе денот на албанската азбука! Денот на создавањето на албанската...