Можеби склоноста кон изневерување е дел од вашиот карактер, но сепак хороскопот понекогаш може да влијае.

Објавил: Македонка Димкин | 31 мај, 2018 9:59

Припадниците на овие хороскопски знаци најчесто изневеруваат.

Фото/Текст извор: ©Keystone

Секако дека неверството не е условено од хороскопскиот знак, тоа најчесто зависи од многу околности. Можеби склоноста кон изневерување е дел од вашиот карактер, но сепак хороскопот понекогаш може да влијае. Ова се трите хороскопски знаци што најчесто изневеруваат.

Близнаци: Изневеруваат од досада

Близнаците не сакаат рутина, а ако почувствуваат дека нивната врска запаѓа во рутина, без двоумење ќе побараат нешто ново со некој друг.

Лавови: Изневеруваат во недостаток од внимание

Без разлика колку внимание ќе им подарите на Лавовите, никогаш нема да им биде доволно. Тие се опседнати со идејата дека целиот свет се врти околу нив, а ако на момент не се задоволни од вниманието што го добиваат, многу брзо ќе го побараат на друго место.

Скорпии: Изневеруваат од страст

Скорпиите се многу страсни, тие се полни со љубов и неретко им се случува да се занесат со желбата да ја споделат љубовта со сите околу нив.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Стил

Во последно време, нај актуелниот Бојан Јовановски- Боки 13 носеше исклучиво реномирани брендови на себе. Обожаваше да се слика во парчиња оригинална облека на “Версаче”, “Долче и Габана”, “Диор”.

ОД ЦЕНАТА ЌЕ ВЕ ЗАБОЛИ ГЛАВА: Еве колку илјадници ЕВРА чини облеката на БОКИ 13!

Боки 13 секогаш е најактуелен со скоро сѐ што прави, а последните недели се наоѓа во...

Ако се сметате себе си за вежбач имате тенденција да видите некои познати лица: редовните, пријателите, можеби колега или слично. Но, исто така, почнувате да гледате одредени видови на луѓе.Понекогаш, овие луѓе ве тераат да се смеете, понекогаш, дури може да ве натераат да се лутите.

Типови на луѓе кои ги гледаме во теретана

“Сакам јако тело,сакам да земам протеини за да накачам маса ,само стомачни и голем...