ЛЕК ЗА ШТИТНА ЖЛЕЗДА!

Објавил: Сара Фемина | 11 октомври, 2020 17:53

Природно решение за проблеми со тироидната жлезда: Овој чудесен сируп ефикасно ја регулира нејзината работа!

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Овој природен пијалок има многу корисен ефект врз тироидната жлезда, а доволна е само да се припрема.

Состојки:

– 40 млади зелени ореви
– килограм домашен мед
– стаклена тегла

Подготовка:

Измијте ги оревите, па боцкајте ги со игли неколку пати за да направите засеци во нив. Се редат во тегла, се прелеваат со мед и се оставаат изложени на сонце. Треба да стојат така 40 дена.

Кога оревите ќе застанат во теглата, тие го ослободуваат својот медицински сок во медот, медот се разредува на тој начин и добива темна боја.

Извадете ги оревите, а овој сируп ќе го пиете.

Пијте една лажица сируп наутро на празен стомак додека не го потрошите лекот.

Ако сè уште чувствувате проблеми со тироидната жлезда, повторете неколку пати.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Здравје

Регистрирани сe 111 оздравени пациент од: Куманово – 27, Гостивар – 15, Охрид – 12, Штип – 10, Прилеп – 7, Битола – 6, Скопје – 5, Кочани, Крива Паланка и Пробиштип – по 4, Кичево и Кратово – по 3, Велес, Радовиш и Берово – по 2, Тетово, Делчево, Виница, Демир Хисар и Пехчево – по 1.

227 нови случаи на ковид-19 – пријавени се 15 починати лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно...

Согласно информациите, во земјава вакцинирани се 46 проценти од полнолетната популација. А пак дури, 74% од позитивните на Ковид-19 не биле вакцинирани.

Големи гужви пред вакциналните пунктови за трета доза на вакцина

Гужви има пред повеќето вакцинални пунктови за примање на трета доза на вакцина, пренесува...

Дополнително, согласно Регистарот на умрени лица со дијагноза КОВИД-19 од Мој Термин, пријавени се уште 5 починати лица, со датум на смрт од 16.09.2021 до 04.10.2021 година.

107 нови случаи на ковид-19 – починале 19 лица

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во...