Богдана се породи минатата недела, на една приватна клиника во Белград. Бебето е тешко 3 360 кг, долго 53 центиметри.

Објавил: Сара Фемина | 13 јуни, 2020 17:57

ПРИСТИГНА ЛУЛКАТА ЗА МАЛИОТ ЖЕЉКО: Цеца не штедеше пари- ВАКА ИЗГЛЕДА УНИКАТНИОТ ПОДАРОК(фото)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Вељко и Богдана Ражнатовиќ минатата станаа родители, а фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ стана баба.

Богдана се породи минатата недела, на една приватна клиника во Белград. Бебето е тешко 3 360 кг, долго 53 центиметри.

Породувањето било со помош на царски рез, а ја породил докторот кој ја породи и Цеца, доктор Миленко Пророчиќ. Вељко присуствувал на породувањето и заедно со својата сопруга го чекале наследникот.

Богдана Родиќ после неколку денови излезе од болницата заедно со наследникот во семејството Ражнатовиќ. Таа од болницата излезе држејќи го за рака својот сопруг Вељко Ражнатовиќ, а пред камерите се смееше и изгледаше како никогаш посреќна мајка.

Гордите родители со насмевка на лицето го носеа наследникот во транспортер додека Цеца седна на задното седиште со внукот.

Долго време се зборуваше дека Цеца Ражнатовиќ ќе подари уникатна лулка за малиот Жељко, која е направена според посебни мерки, анатомски правила и материјали што се грижат за здравјето на бебето.

Оваа вест неизмерно ги воодушеви и Вељко и Богдана, кои беа воодушевени од подарокот. Душекот е изработен од природни материјали, кои се зашиени со рака. Тие се, на барање на Цеца, во кралска сина боја.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Се чини дека Цуца ја најде својата сродна душа и се омажи, а објави фотографија на која позира во прекрасна елегантна венчаница. Сепак, пејачката не напиша ништо покрај фотографијата, додека можноста за коментар беше исклучена, а не наведе ниту кој е авторот на фотографијата.

СЕ ОМАЖИ ЉУБОВНИЦАТА НА ШАБАН: Цуца го заборави кралот на народната музика и облече венчаница!

Пејачката Ивона Неговановиќ Цуца на својот Инстаграм профил објави фотографија на...

„И тогаш се појави ти како да си магија“. Да бидам малку сериозна, не ми треба волшебник или волшебен маж, потребен ми е некој што може да ја разбуди таа хемија меѓу нас, изјави Цеца.

НАЈИСКРЕНО ИНТЕРВЈУ НА ЦЕЦА РАЖНАТОВИЌ: Конечно открива каков маж сака до себе, искрено прозбори за семејството!

Светлана – Цецa Ражнатовиќ открива колку сè се сменило откако нема концерти, односно...

Груби денеска го одбележува 16. роденден на неговата ќерка Хера со која сподели и заедничка фотографија на социјалните мрежи!

Ќерката на Артан Груби порасна во вистинска убавица: Дали личи на нејзиниот татко(ФОТО)

Вицепремиерот во Владата на Република Македонија кој е воедно и министер за политички...