Обвинение

Објавил: Калина Мартинска | 8 јули, 2024 15:18

Прифатено обвинението против четири лица за убиствата на Вања и Панче

Фото/Текст извор: ©magazin.mk

Основниот кривичен суд Скопје денеска информираше дека го прифатил во целост обвинението против четворицата обвинети за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Судот уште информираше дека против првоосомничениот за двојното убиство, Љупчо Палевски – Палчо истрагата сѐ уште трае.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.