Македонија ќе биде членка на НАТО и ЕУ“, напиша пратеникот Мухамед Зекири од редовите на владејачката СДСМ.

Објавил: Рејхан Бајрами | 11 јануари, 2019 14:13

ПРОВОКАЦИЈА ЗА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД : Зекири и Заев ќе влезат во ЕУ без разлика на сите уцени

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

“Без разлика на сè, Македонија ќе биде членка на НАТО и ЕУ”, порача пред малку Мухамед Зекири, споделувајќи фотографија од него и премиерот Зоран Заев со стиснати тупаници.

Заменик-претседателот на СДСМ, Мухамед Зекири порача на социјалните мрежи дека Македонија по секоја цена ќе постане членка на НАТО и ЕУ.

НЕРАЗДЕЛНИ ПРИЈАТЕЛИ. Премиерот Заев во друштво со Заменик-претседателот на СДСМ Мухамед Зекири. Пратеникот oд СДСМ, Мухамед Зекири, на социјалните мрежи објави фотографија со премиерот, Зоран Заев како се возат низ Охридското Езеро, со глисер.

На условувањата од Беса на Биљал Касами, Зекири вели дека „ќе успееме, без разлика на уцени или желбите на деструктивните сили.

„Без разлика на сè, без разлика на уцени или желбите на деструктивните сили ќе успееме заедно со нашиот лидер Зоран Заев. Македонија ќе биде членка на НАТО и ЕУ“, напиша пратеникот од редовите на владејачката СДСМ.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Зо што го претставуваат како поранешен премиер, а не како денешен осуден за криминал од големи размери?

НАЈЧЕВСКА ОПАЛИ ПО ЕКС ПРЕМИЕРОТ: Зошто е Бучковски на телевизија наместо да биде во затвор?

Професорката Мирјана Најчевска удри жестоко на социјалните мрежи по поранешниот премиер...

Трпковска повторно се огласи на социјалните мрежи и напиша за убијците на Пино дека нема да постојат.

Мајката од Пино: ЌЕ ЛЕЖАМ ВО ЗАТВОР НО ВИЕ НЕМА ДА ПОСТОИТЕ, КОПИЛИЊА САТАНИСТИЧКИ!

Мајката на Пино, Маја Трковска се огласи повторно на Фејсбук и напиша порака до осомничените. Маја...

Ти голема бела птицо не можеш ни да замислиш каква штета се нанесува со внесувањето на терминот северџани и на какво понижување ги изложуваш сите граѓани на Република Македонија.

Најчевска и Каракамишева ВО ВОЈНА: Јас сум балерина толку колку си ти интелектуалка!

Професорката Мирјана Најчевска на социјалните мрежи остро и коментираше на својата...

Езџан Алиоски за македонската репрезентација до сега одиграл 28 натпревари во различни натпреварувања, зборувајќи го јазикот што најдобро го знае на терен со постигнати 5 голови и 6 асистенции,

Пендаровски со поддршка за Алиоски: „Ти си пример од кој учи целата држава, продолжи да не радуваш“

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски се огласи на социјалните...