Деновиве се врши асфалтирање на дел од трасата на овој булевар, поточно кон крајот на булеварот и крстосницата со булеварот Христијан Тодоровски Карпош.

Објавил: Стојче Бушин | 9 јануари, 2021 13:28

ПРОДОЛЖУВААТ АКТИВНОСТИТЕ ОД ВТОРАТА ФАЗА ОД ПРОЕКТОТ ЗА ИЗГРАДБА НА БУЛЕВАРОТ БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

ПРОДОЛЖУВААТ АКТИВНОСТИТЕ ОД ВТОРАТА ФАЗА ОД ПРОЕКТОТ ЗА ИЗГРАДБА НА БУЛЕВАРОТ БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА!

Продолжуваат градежните активности за реализација на втората фаза од проектот за изградба на булеварот Босна и Херцеговина.

Деновиве се врши асфалтирање на дел од трасата на овој булевар, поточно кон крајот на булеварот и крстосницата со булеварот Христијан Тодоровски Карпош.

За потсетување, минатиот месец официјално во употреба беше пуштен првиот дел од новиот булевар, на потег од улицата Македонско-косовска бригада до раскрсницата со улиците Александар Урдаревски и Ќемал Сејфула.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Сообраќај

Протестот е планиран на крстосницата помеѓу бул.„Александар Македонски“, ул.„16-та Македонска бригада“ и ул.„Интернационални бригади“.

Посебен режим на сообраќај поради протест во Скопје!

Посебен режим на сообраќај поради протест во Скопје! На 19.02.(петок), 22.02.(понеделник)...

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

105 санкционирани возачи во Скопје: 13 без возачка дозвола, 6 возеле под дејство на алкохол!

105 санкционирани возачи во Скопје: 13 без возачка дозвола, 6 возеле под дејство на алкохол! Министерството...