Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје 31, Крива Паланка 27, Маврово 23, Кавадарци 32, Берово 25, Охрид 26, Битола 29, Дојран 33 Целзиусови степени.

Објавил: Перо Милчин | 19 јули, 2019 8:57

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Еве какво време не очекува денес!

Фото/Текст извор: ©онлине /магазин

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Денес во попладневните часови ќе има значително зголемување на облачноста, со локална појава на пороен дожд и грмежи, претежно во крајните западни и источни делови. УВ индексот ќе биде 8.

Дневните максимални дневни температури ќе достигнат во Скопје 31, Крива Паланка 27, Маврово 23, Кавадарци 32, Берово 25, Охрид 26, Битола 29, Дојран 33 Целзиусови степени.

Утре исто така ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне во планинските подрачја можна е појава на пороен дожд и грмежи.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 33 степени, Крива Паланка 29, Маврово 24, Кавадарци 33, Берово 26, Охрид 28, Битола 30, Дојран 35.

И во наредните денови не очекува сончево и топло време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Дневните температури ќе се движат од 28 до 37 степени.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Време

Времето во претпладневните часови ќе биде сончево со мала облачност додека во попладневните а локално и во вечерните часовиќе има зголемена облачност и ќе биде нестабилно облачно со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

ВОНРЕДНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: НЕВРЕМЕ со ГРАД доаѓа кон Македонија!

Македонија ќе се наоѓа под влијание на нестабилна но и многу топла и спарна воздушна...

Максималните дневни температури на воздухот и понатаму ќе бидат МНОГУ ВИСОКИ и ќе се искачуваат во интервалот од 31 до 38 степени.

ВОНРЕДНА НАЈАВА НА ВРЕМЕТО: Пороен дожд, грмежи и засилен ветер!

Од утре па се до вторник нашата територија ќе биде под влијание на МНОГУ ТОПЛА воздушна...