Како што беше објавено наводно во телефонот на Боки биле пронајдени и експлицитни фотографии од нивното интимно дружење. Порталот објави дека фотографиите сега се во рацете на истражните органи во Скопје, кои утврдуваат дали врската на водителот и српскиот политичар има врска со аферата Рекет.

Објавил: Катерина Крстиќ | 18 август, 2019 12:01

Пронајдени СМС пораки, експлицитни фотографии и две видеа кои докажуваат дека Боки бил во врска со српски политичар?

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Откако завчера српски Телеграф излезе со насловна страна на која стоеше дека Боки 13 имал интимна врска со српски политичар, вчера и го потврди тоа со објавениот текст во кој е наведено дека во телефонот на уапсениот Бојан Јовановски, односно Боки 13, полицијата пронашла шокантна преписка со еден српски политичар кој често  пати доаѓал во Скопје и се среќавал со Боки.

Насловната страна на викенд бројот на Српски Телеграф

Како што беше објавено наводно во телефонот на Боки биле пронајдени и експлицитни фотографии од нивното интимно дружење. Порталот објави дека фотографиите сега се во рацете на истражните органи во Скопје, кои утврдуваат дали врската на водителот и српскиот политичар има врска со аферата Рекет.

На Боки 13, му биле одземени телефоните од полициските инспектори кои го упасиле, па како што објави порталот, тие буквално биле шокирани кога виделе што се има во него.

Наводно биле пронајдени  СМС пораки кои помеѓу Боки 13 и политичарот од Белград, а според наводите на Срспки Телеграф, имало и неколку фотографии и две видео снимки. Инаку порталот се повикува на соговорник од Скопје, кој всушност е вклучен во истргата.

Како што објаснува изворот, некои од пораките кои ги разменувале Боки 13 и политичарот датираат од деновите кои претходеле на неговото апсење.

Во една од тие пораки Боки 13 најавува дека во најкусо време ќе оди во Србија и дека едвај чека да се видат, а политичарот му одговара дека и тој е нестрплив што побрзо да се видат – наведува соговорникот на српски Телеграф.

Според соговорникот, се работи за српски политичар од Белград кадеи Боки живееше одреден период, кој често патува и објавува фотографии од различни дестинации. Политичарот наводно  пред неколку месеци објавил на социјалните мрежи токму фотографија од Скопје.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Актуелно

Николоски во еден момент го запраша министерот за надворешни работи, Никола Димитров која беше целта на промената на името ако после речиси две години Македонија се уште нема добиено датум за преговори со Европската Унија.

Николоски до Димитров: Го променивте името за да влеземе во ЕУ и Нато, зошто се уште нема датум за преговори ?

Александар Николоски, потпретседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, вечерва е гостин...

Според Беговиќ, проблемот со нападите е рецидив од некоректните политики на претходната власт која водеше жестока кампања, облепувајќи ги болниците со „Не примам мито“ и праќајки ги извонредните доктори на еудкација, со што ја понижи и маргинализира лекарската фела. Но, сегашниот министер, не направи ништо за да го излечи рецидивот.

Беговиќ мора да има ефикасен систем за заштита – да има обезбедување и видео надзор во сите здравствени установи

Да се воспостави ефикасен систем за заштита на лекарите (физичко обезбедување и видео...

Во однос на ебзбедноста во училиштето и јас како одговорно лице на оваа инстисуција ги превземаме сите потребни мерки, спортксата сала беше реновирана пред десетина години, но лошата изведба довело до распаѓање на истата.

Се распаѓа училиштето „Димитар Македонски” во Лисиче – родителите револтирани не сакаат да ги пушаат своите деца на настава

Се распаѓа училиштето „Димитар Македонски“ во населбата Лисиче во субстандардни...

Тие според СЈО, нанеле штета на државниот буџет од најмалку 155.117.172 евра и за истиот износ на компанијата изведувач и овозможиле да се стекне со имотна корист.

Делото застарува – Груевски нема да одговара за „Траекторија“

Адвокатот Јанаки Митровски во емисијата 10 минути изјави дека делото за кое поранешниот...