Само автомобилот бил извлечен од водата, додека пак внатре немало никој.

Потоа продолжија претресите во кои покрај надлежните органи беа вклучени и членови на семејствата и жители на околината.

Објавил: Мате Парлоф | 2 октомври, 2022 12:14

Пронајдено машко тело во Вардар – се сомнева дека е на 22-годишниот кумановец

Фото/Текст извор: ©тв 21/магазин.мк

Пронајдено машко тело во Вардар – се сомнева дека е на 22-годишниот кумановец!

Тело е пронајдено во водите на реката Вардар, во просторот паралелно со касарната „Еребина“ во Желино.

Полициски извори за ТВ21 велат дека најверојатно станува збор за трупот на 22-годишното момче од Куманово кое пред неколку дена излета со возило во водата, но се уште не можат официјално да потврдат без целосна идентификација.

„Пронајденото тело е машко. Се очекува по наредба на обвинител телото да биде извадено од вода и по идентификација заедно со членовите на семејството Обвинителот да одлучи дали ќе се изврши обдукција или не“, изјави за ТВ21 портпаролот на СВР-Тетово Фатмир Реџепи.

Дваесет и двегодишен кумановец пред 5 дена паднал со автомобил „голф 4“ во реката Вардар, во тетовско Желино.

Само автомобилот бил извлечен од водата, додека пак внатре немало никој.

Потоа продолжија претресите во кои покрај надлежните органи беа вклучени и членови на семејствата и жители на околината.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Според првичните информации мотивот е невозвратена љубов. 32 годишната О. Б е хоспитализирана и е надвор од животна опасност.

Страшна вест ја потресе Македонија: Обид за убиство и самоубиство во Свети Николе

Четириесет и три годишниот Т. А од Свети Николе утрово извршил самоубиство, откако...

Девојче на возраст од 11 години загина во тешка сообраќајна несреќа што ноќеска се случила на улицата „Борис Трајковски“ во Велес.

Мајка и ќерка прегазени на пешачки во Велес – детето загина

Од силниот удар, 11-годишното девојче било исфрлено речиси до следниот пешачки премин...

За смртта на Димовски се дозна преку социјалните мрежи откако неговите роднини и пријатели објавуваа постови за изразување сочувство, но револт за прерано загубениот млад живот.

Ќе се врши ексхумација и обдукција на беровчанецот кој почина од сепса по интервенција на загноен заб

Ќе се врши ексхумација и обдукција на 25-годишниот беровчанец кој почина од сепса по...