Во вторникот, тој затропал на вратата, но неговиот дедо го бркал без да провери кој е на вратата.

Објавил: Валерија Петрова | 7 октомври, 2019 17:49

ПРОСЛАВАТА СТАНА ТРАГЕДИЈА: Од Норвешка дојде до Флорида за да го изненади својот дедо заа роденден, а тој го застрела!

Фото/Текст извор: ©онлајн магазин

Еден Норвежанец дошол на Флорида само за да го изненади својот дедо за неговиот 61 роденден, но кога скокнал од грмушката во која се криел, неговиот дедо се исплашил, пукал па го убил!

Кристофер Берган (37) патувал 7.300 километри (толку е долг најкраткиот лет од Норвешка кон Флорида ) за да го изненади неговиот дедо, Ричард Денис.

Во вторникот, тој затропал на вратата, но неговиот дедо го бркал без да провери кој е на вратата.

– Неколку часа подоцна, Денис повторно слушнал тропање, но овој пат на задната врата, раскажува шефот на полциијата Бон Џонсон на новинарите.

Со оглед на тоа што поминале 23 часа, Денис ја зел пушката, ја репетирал и излегол во дворот.

Во тој момент Бегран скокнал од грмушките во кои бил скриен, а Денис се исплашил и го застрелал. Во трагичниот расплет на случувањата, се воспоставило дека пукал во својот зет точно во срце и го уби на лице место.

Против Денис нема да биде покренета никакава постапка.

– Кој и да е од Вас религиозен, молете се за цело смејество. Не можете ни да замислите низ што поминуваат моментално, заклучил шефот на полциијата.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

„Соединетите Американски Држави ја поддржуваат посветеноста на Македонија и Албанија за интеграцијата во Европската унија.

САД: Многу сме разочарани од одлуката на ЕУ за Република Македонија!

САД изразија голема разочараност затоа што Европскиот совет не додели датум за преговори...

Американските астронаутки Кристина Кох и Џесика Меир влегуваат во историјата, а се очекува дека мисијата ќе трае пет и пол часа.

ИСТОРИСКИ ДЕН ЗА НАСА: Кристина Кох и Џесика Мејр се првите астронаутки кои прошетаа во Вселената!

Кристина Кох и Џесика Мер ова утро беа дел од историската прва прошетка во вселената...

Албанската државната полиција информираше дека вратени се сто државјани на Албанија во Тирана од три земји членки на Европската Унија.

Депортирани над 100 Албанци од Франција, Белгија и Германија!

Албанската државната полиција објави дека вратени се сто државјани на Албанија во...

Жената од силниот удар падна на шините, ја изгуби свеста и остана да лежи, но во меѓувреме пристигнуваше возот.

ДРАМА НА ЖЕЛЕЗНИЦА: Mаж се онесвести и турна жена директно на шините – ПРИСУТНИТЕ ВО ПАНИКА

Драма на железница во Америка. Маж се онесвести додека чекаше воз, но при падот ја турна...