Со громогласен аплауз и овации го започна својот трет концерт оваа година пред македонската публика.

Објавил: Сара Фемина | 16 јуни, 2019 0:10

МАКЕДОНСКАТА ПУБЛИКА ВО ТРАНС: Градскиот стадион ечеше со хитовите на Здравко Чолиќ!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Здравко Чолиќ вечерва на Градскиот стадион во Скопје одржува незаборавен концерт за Македонската публика.

Српската звезда Здравко Чолиќ вечерва ја крена на нозе Македонската публика во Градскиот стадион во Скопје.

Старо и младо во еден глас ги пееше неговите хитови „Чија е оно звезда„ „Ноч ми те дугује„ Ти можеш све ал једно не„Со громогласен аплауз и овации го започна својот трет концерт по ред оваа година пред македонската публика.

Министерката за труд и социјала Мила Царовска помеѓу присутните на концертот на Здравко Чолиќ на Градскиот стадион. Фото: В.Тануровски  

Тој по трет пат за неполна година, одржува концерт во Македонија, овој пат на Градскиот стадион во Скопје. Од публиката го слушаат познати македонски фаци и лица од политичката припадност.

Министерката за труд и социјала Мила Царовска е забележана помеѓу публиката во Скопје. Таа во друштво на пријатели ужива во концертот кој е во тек.

Денеска попладне беше воведен посебен режим на сообраќајот поради концертот на српскиот пејач Здравко Чолиќ кој се одржува вечерва на стадионот „Тодор Проески“ со почеток од 21 часот.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Концерти

Белград ќе биде центар за добра забава, а некој од најпознатите српски пејачи токму тука ќе настапат за новогодишната ноќ.

Чолиќ и Мерлин по 100.000 евра, Цеца ќе пее за 80.000 за Нова Година: Еве колку ќе заработат останатите пејачи за новогодишната ноќ

Повеќето од српските пејачи нема да одмараат за новогодишната ноќ, туку ќе настапат...

Концертот ќе започне во 20. 30 часот со настапот на домашните пејачи: Нино Величковски, Маргица Антевска, Сандра Милковска, како и гостите од Србија, дувачкиот оркестар на Бојан Ристиќ.

ЛЕПА БРЕНА ПРИСТИГНА ВО МАКЕДОНИЈА: Вечерва ќе пее на Градскиот плоштад во Куманово!

Српската звезда Лепа Брена вечерва ќе одржи концерт на Градскиот плоштад, по повод...

На плоштадот Македонија планирано е заедно со основачот на групата, Горан Бреговиќ, да дојдат и поранешните пејачи на бендот – Жељко Бебек, Тифа Војиќ и Ален Исламовиќ.

„Бјело дугме“ со бесплатен концерт за 13 Ноември – Денот на ослободувањето на Скопје

На 17- ти ноември, Скопје ќе го слави Денот на ослободувањето на градот со концерт на...