Оваа информација ја потврди и полицијата, додавајќи дека повеќе детали ќе бидат објавени по истрагата.

Објавил: Перо Милчин | 20 ноември, 2022 14:00

Пукање во геј клуб во САД, има мртви (ВИДЕО)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Вооружен напаѓач отворил оган на геј клуб во американскиот град Колорадо Спрингс, пренесуваат американските медиуми.

Оваа информација ја потврди и полицијата, додавајќи дека повеќе детали ќе бидат објавени по истрагата.

Клубот Кју, каде што се случило пукањето, се рекламира како „ноќен клуб за лица од геј и лезбиска ориентација“.

Снимката објавена на социјалните мрежи покажува голем број полициски возила пред клубот и амбулантни возила наредени долж улицата.

Некои медиуми јавуваат дека напаѓачот го почнал нападот со истрели од снајпер.

Неколку часа по хоророт, полицијата во Колорадо Спрингс потврди дека во престрелката во клубот загинале пет лица, додека други 18 се повредени.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Оштетени се и капацитетите за пренос на енергија. Како резултат на тоа, огромното мнозинство од потрошувачите останаа без електрична енергија. Недостигот на струја може да влијае и на греењето и снабдувањето со вода“, соопшти министерството.

Безмалку цела Украина е во мрак, речиси сите електрани се затворени

Денешниот руски ракетен напад врз енергетската инфраструктура на Украина доведе до...

Во моментов во Бали се одржува самит на Г20, а на состанокот на Г7, покрај Бајден, присуствуваа и лидерите на Канада, Европската комисија, Европскиот совет, Франција, Германија, Италија, Јапонија, Холандија, Шпанија, Велика Британија.

Светските лидери одржаа итен состанок по падот на проектили во Полска

Белата куќа официјално соопшти дека американскиот претседател Џо Бајден свикал итен...

Кудрицки рече дека Украина го проследи списокот со опрема што му е потребна на регионот Херсон до меѓународните партнери, од кои Полска и Франција веќе одговорија.

Украина: Русите пред да побегнат ја уништија главната електрана во Херсон

Електраната што го снабдуваше со електрична енергија целиот десен брег во регионот...

Турскиот претседател, Реџеп Тајип Ердоган изјави дека првите информации укажуваат на терористички напад.

(Вознемирувачко видео) Надзорна камера го сними моментот на смртоносната експлозија во Истанбул

Светските медиуми објавија вознемирувачка снимка од надзорна камера на која се гледа...