Причината за неговото самоубиство може да биде рамнодушниот однос на раководството кон условите во неговата работа рече изворот.

Објавил: Рејхан Бајрами | 30 ноември, 2020 20:03

ПУКАЊЕ ВО КРЕМЉ: Телохранителот на Путин пронајден мртов!

Фото/Текст извор: ©kurir.rs магазин.мк

Телохранителот на Владимир Путин, Михаил Захаров, кој бил на должност во Кремљ изврши самоубиство.

Михаил Захаров (33), вработен во 5-от оддел на УЛО СОМ ФСО на Русија, одговорен за безбедноста на претседателот на Русија, Владимир Путин, денес изврши самоубиство.

Руските медиуми објавија дека самоубиството се случило во работното време на Захаров.

Неговото мртво тело беше пронајдено пред главната катедрала во Кремљ.

Причината за неговото самоубиство може да биде рамнодушниот однос на раководството кон условите во неговата работа рече изворот.

Забележано е дека дополнителните часови работа во ФСО не се плаќаат на кој било начин – затоа многу вработени ја напуштаат услугата, а други работат за нив.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Трагедија

Првата официјална информација беше дека загинале тројца патници и дека автобусот бил со македонски регистарски таблички.

На момент заспав, изјавил шоферот на косовскиот автобус во кој загинаа 10 патници

Приведен е возачот на косовскиот автобус во кој утрово на автопатот кај Славонски...

Авионот „локид си-130 херкулес“ беше еден од двата авиона, кои беа во сопственост на американското воздухопловство, а кои ги добија како подарок годинава. Војската со децении се бореше со исламистичките фракции на Абу Сајаф.

Се урна воен авион на Филипини – има загинати, спасени најмалку 40 лица (ВИДЕО)

Филипински воен авион во кој биле најмалку 85 лица, се урна додека пробувал да слета...

Како што беше најавено, две запалени возила со човечки остатоци беа пронајдени на споредниот пат недалеку од градот Кармага!

ХОРОР ВО МЕКСИКО: 19 изгорени тела пронајдени во близина на границата со САД

Најдени се најмалку 19 јагленисани тела во Мексико, недалеку од границата со Соединетите...

Според прелиминарните информации, трагедијата се случила кога воената колона запрела поради откажување на првиот автобус.

ГОЛЕМА НЕСРЕЌА ВО РУСИЈА: Се судрија камион и четири воени автобуси, има МРТВИ(видео)

Камион и четири воени автобуси се судрија на автопат во предградие на Москва. Според...