Повредени лица нема, а нема ни материјална штета.

Објавил: Сара Фемина | 11 јули, 2019 17:31

Пукање пред кафуле во Чаир!

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Вчера пред кафетерија на улица Македонско Косовска Бригада во Скопје, неколку лица испукале неколку куршуми.

Како што информираше Министерството за внатрешни работи, нема повредени во вооружениот инцидент во скопски Чаир.

-На 10.07.2019 година во 22.35 часот во СВР Скопје, Ф.Б. од Скопје пријавил дека пред кафетерија на улица Македонско Косовска Бригада во Скопје неколку лица испукале неколку куршуми. Повредени лица нема, а нема ни материјална штета. Увид извршила екипа од СВР Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, велат од МВР.

Поднесени се повеќе кривични пријави поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство во обид“, за што од страна на судија на претходна постапка на неколку лица им е одредена мерка притвор во траење од 30 дена. Исто така по соседска расправија, скопјанец извадил пиштол и почнал да пука во воздух.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Инциденти

Чадот од пожарот надвисна на струшко-охридскиот регион, а туристите кои беа на плажите го споредуваа со експлозијата на реакторот во Чернобил.

До темел изгоре едриличарскиот клуб “Снегар” кој се наоѓа на популарната “Машка плажа” во Струга!

Голем пожар избувна попладнево на „Машката плажа“ во Струга. Голем пожар избувна...

Како што информираат од полицијата, пет лица се здобиле со полесни повреди во пет од вкупно 10 сообраќајки во текот на изминатиот ден на подрачјето на СВР Скопје. Во пет сообраќајки била причинета материјална штета.

ТЕШКА НОЌ ВО СКОПЈЕ: Повредени 5 лица

Десет сообраќајни несреќи се случиле за само 24 часа. Како што информираат од полицијата,...