Јас се обидувам да коментирам многу внимателно или подобро да не коментирам што се случува во Соединетите држави или во други земји.

Објавил: Едмонд Бекири | 14 јуни, 2020 13:59

ПУТИН ЗА АМЕРИКА: Нивните длабоки внатрешни кризи се забележуваат од победата на Трамп!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Рускиот претседател Владимир Путин за прв пат реагираше на масовните протести во Америка што избувнаа по убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд.

Јас се обидувам да коментирам многу внимателно или подобро да не коментирам што се случува во Соединетите држави или во други земји, вели Путин.

“Јас се обидувам да коментирам многу внимателно или подобро да не коментирам што се случува во Соединетите држави или во други земји. Она што се случи таму е манифестација на некои длабоки внатрешни кризи. Всушност, тоа го гледаме долго време. Од моментот кога дојде на власт сегашниот претседател.

И поразената страна состави секакви приказни, само за да го доведе во прашање неговиот легитимитет“, изјави Путин пред телевизијата „Русија 1“.

Рускиот лидер беше изненаден од реакцијата на гувернерите на некои земји на наредбите на Доналд Трамп.

„Што е демократија? Тоа е моќта на народот, тоа е точно. Но, ако народот избере врховни тела, тогаш највисоките власти, кои ја стекнаа довербата на народот, имаат право да ја градат работата на извршните тела на таков начин што ќе ги гарантираат интересите на огромното мнозинство.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Анализа

„Можам да кажам дека првата вакцина против вирусот корона е готова“, рече Чаликов во разговорот со новинарите од весниците „Факта“ и „Аргумент“, пренесува ТАС!

РУСКАТА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОРОНА Е ГОТОВА: Последните проверки направени- сите доброволци развија имунитет кон вирусот!

Првата руска вакцина против корона вирусот, направена од воени експерти и научници...

Вакцината, наречена AZD1222, развиена од AstraZeneca и научници од британскиот универзитет во Оксфорд, не предизвика сериозни несакани ефекти и доведе до имунолошка реакција во форма на антитела и Т-клетки, покажуваат резултатите од тестот објавени денес во медицинскиот журнал Лансет.

ОДЛИЧНА ВЕСТ! Студијата покажа дека вакцината во Оксфорд е БЕЗБЕДНА!

Експерименталната вакцина „ковид-19“ развиена од АстраЗенека е безбедна и произведе...

Најголемем пораст има во САД, Бразил, Индија и Јужна Африка, се наведува во дневниот извештај на СЗО. Претходниот ден, регистрирани се 237.743 новозаразени.

СЗО: Рекорден пораст, втор ден по ред, на бројот на заразени со корона вирусот

Бројот на нови случаи на заразени со Ковид-19 во светот бележи рекорден пораст веќе...