На почетокот на овој месец, рускиот научник и историчар Валери Словеј тврди дека претседателот Путин е сериозно болен и дека во февруари бил подложен на итна операција за рак.

Објавил: Мирко Бачиќ | 21 ноември, 2020 17:27

ПУТИН ИМА ДВЕ СЕРИОЗНИ БОЛЕСТИ И ИТНО Е ОПЕРИСАН!

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Владимир Путин има и рак и симптоми на Паркинсонова болест, пренесуваат британските медиуми, повикувајќи се на одредени политички аналитичари.

На почетокот на овој месец, рускиот научник и историчар Валери Словеј тврдеше дека претседателот Путин е сериозно болен и дека во февруари бил подложен на итна операција за рак.

Покрај тоа, тој рече дека, наводно, Путин ќе се повлече од власта следната година поради здравствени проблеми.

“Кога станува збор за втората дијагноза, Паркинсоновата болест е далеку посериозна бидејќи не влијае многу на физичката состојба, но ги ограничува јавните настапи. Тоа е фатална дијагноза”, рече научникот додавајќи дека тој не е лекар и не може да даде прецизни детали.

Според извештаите на медиумите, други извори од Русија навеле дека Путин бил опериран од рак на желудник.

Кремељ ги демантираше сите овие тврдења, велејќи дека Путин се чувствува многу добро. Дури и ако Путин наскоро се повлече од функцијата претседател, прашањето е кој би бил достоен замена.

Поранешниот претседател Дмитриј Медведев и министерот за земјоделство Дмитриј Патрушев се сериозни кандидати, а се шпекулира дека голема улога на чело на државата може да има и ќерката на Путин, Катерина Тихонова.

Да потсетиме, пред неколку дена се појави видео на кое се гледа како Путин има напад на кашлица за време на видео состанок, а Кремељ мораше да реагира, велејќи дека претседателот се чувствува одлично.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Станува збор за набавка на 100 респиратори во вредност од околу 10,5 милиони км, како и заштитна опрема во вредност од 2,9 милиони км, објавија сараевските медиуми.

АФЕРА РЕСПИРАТОРИ: Обвинение поднесено против премиерот на Федерацијата БиХ, Солак, Хоџиќ и Миличевиќ!

По повеќемесечна истрага, Обвинителството на Босна и Херцеговина денеска покрена...

Тимот беше предводен од д-р Ричард Племпер, исто така откри дека лекот е добар во борбата против сезонските вируси.

АМЕРИКАНСКИТЕ НАУЧНИЦИ ТВРДАТ ДЕКА ИМААТ РЕШЕНИЕ ДА ЈА СТОПИРААТ ПАНДЕМИЈАТА: Овој лек спречува ширење на короната за 24 часа!

Истражувачи од Државниот универзитет во Џорџија тврдат дека откриле антивирусен лек...

Според РТЦГ, Крговиќ оценил дека состојбата на пазарот на трудот е неизвесна и дека статистичките податоци не се охрабрувачки.

Невработеноста во Црна Гора се зголеми за 31,6 проценти: За време на пандемијата на вирусот, околу 11 000 луѓе останаа без работа

Во Црна Гора, од март до ноември, има зголемување на невработеноста од 11.000 лица или...

Официјални лица биле блокирани од американските поштенски служби и од државните и окружните власти во нивните напори да ги проверат гласовите и регистрациите

Трамп не се предава, напротив дури сега почнува со откривање на измамите

Тимот од Кампањата за Трамп во средата откри транша од информации што планира во четврток...