Баба Вањѓа тврди дека Пакистан, Кина, Јапонија и Алјаска ќе бидат погодени од големо невреме во 2020. Земјотреси од јачина од 7,5 степени по Рихтер ќе ја погоди Азија идната година, и се очекува според Вањѓа, голем број на човечки жртви.

Објавил: Валерија Петрова | 8 декември, 2019 19:07

ПУТИН НА СМРТНА ПОСТЕЛА, ЗЕМЈОТРЕСИ И БУРИ – ова е предвидувањето на Баба Ванѓа за 2020!

Фото/Текст извор: ©онлајн магзин

За многу светски настани се вели дека штотуку ги предвидила Баба Ванга, а иднината која е пред нас нема да биде најубава, но според нејзините предвидувања, може да биде многу интересна.

Баба Вањѓа тврди дека Пакистан, Кина, Јапонија и Алјаска ќе бидат погодени од големо невреме во 2020. Земјотреси од јачина од 7,5 степени по Рихтер ќе ја погоди Азија идната година, и се очекува според Вањѓа, голем број на човечки жртви.

Голем метеор ќе падне на подрачјето на Русија.

Според предвидувањето на баба Вањѓа, судбината на британскиот народ конечно би можело да се знае следната година. Имено, тогаш би требало да се знае судбината на Брегизт.

По што Велика Британија ќе излезе од ЕУ во 2020 година. На ЕУ ќе и се случи економска криза.

Ако предвидувањата на баба Вањѓа се точни, рускиот претседател Владимир Путин ќе се најде во смртна опасност. Имено, него некој ќе се обиде да го убие следната година и да биде уште полошо, ќе стане збор за личност кој е дел од неговото обезбедување, пишува WeMystic.

Меѓутоа, нема да има само Путин проблеми. Американскиот претседател Доналд Трамп би можел, според предвидувањата на Вањѓа сериозно да се разболи. Тој ќе пати од зуење на ушите, поради силните мачнини ќе го изгуби слухот.

Баба Вањѓа родена во 1911 година како Вангелија Пандева Димитрова на подрачјето на Македонија. Таа го изгубила видот како дете, меѓутоа тоа случување наводно и овозможило да ја предвиде иднината. И додека многумина мислат дека нејзините предвидувања се најобична глупост, нејзините почитувачи тврдат дека таа го предвидела доаѓањето на власта на некои од најмоќните лидери како што се Владмири Путин и Доналд Трамп, но и природни катастрофи кои ги одбележаа 20 и 21 век.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

-Да имавме некои одредени проблеми и затоа сметавме дека најдобро решение е разделбата. Немам друго момче, вели таа.

И годи на Ирена Спасовска разделбата со Орце – таа објави ЖЕШКА фотка

Фолк пејачката Ирена Спасовска и нејзиниот долгогодишен партнер, новинарот Орце Гелевски...

Во остриот вовед на „Globe and Mail“ велат дека планот на кралскиот пар да се пресели во земјата на јаворскиот сируп и хокејот можат да кршат закони кои си ги почитува некогашната држава, со кои Британците управуваат, подалеку од монархијата.

КАКОВ ШАМАР ЗА ХАРИ И МЕГАН! Угледниот канадски весник остро напиша: НЕ СТЕ ДОБРЕДОЈДЕНИ ВО НАШАТА ЗЕМЈА!

Најголемите канадски весници велат дека прицот Хари и Меган Меркл не се добредојдени...

Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов исто како и премиерот Оливер Спасовски, Мила Царовска и Радмила Шекеринска, одговори на 30 секојдневни прашања.

КОСТАДИНОВ: Да не бев политичар ќе бев пилот

Портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов одговори на 30 секојдневни прашања. Портпаролот...

Доколку сакате да го видите Мицкоски во едно поинакво светло, следете го Еден на Еден, во недела, на 19-ти јануари во 18:30 на ТВ „Канал 5“ со Жаре Димитровски.

Мицкоски во поинакво светло: Видно расположен игра фудбалче, погодува песни и вели„We will rock You“!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ќе биде гостин во едно од најгледаните македонси...