Улиците по кои ќе се движи претседателот ќе бидат затворени, шахтите заварени, а на зградите ќе има руски снајперисти, додека граѓаните ќе им биде наредено да не излегуваат на терасите,

Објавил: Рејхан Бајрами | 11 јануари, 2019 6:17

Путин пристигнува во Србија со 250 руски обезбедувачи и снајперисти

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Улиците по кои ќе поминува Рускиот претседател ќе бидат затворени, шахтите заварени, а на зградите ќе бидат Руски снајперисти, наведуваат од српски „Курир“

Путин наредната недела во четврток ќе биде во Белград на состанок со Српскиот претседател Вучиќ, а доаѓа со 250 руски обезбедувачи, а некои од нив се веќе пристигнати во Србија.
Тие го следат на секое движење, а во соработка со Руските агенди и припадници на српската полиција и служба за безбедност, мерките за обезбедување се подигнати на највисоко ниво.
Авионот од Рускиот претседател ќе биде следен од српски воени авиони се додека не слета, а се проценува дека ќе бидат ангажирани 4000 до 7000 полицајци.
Улиците по кои ќе се движи претседателот Путин ќе бидат затворени, шахтите заварени, а на зградите ќе има руски снајперисти.
Поради големо ниво на безбедност ќе се проверуваат и пешаците, посебно на автобуските и жележничките станици. Во тимот од рускиот претседател има 250 луѓе, има и специјалисти за хемиско оружје, но има и такви кои ќе ја испитуваат и водата која Путин треба да ја пие.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Актуелно

Македонскиот воин Даниел Стефановски доцна синоќа го совлада Јану да Круз на настанот Гладијаторс најтс во Цирих, Швајцарија.

МАКЕДОНСКИОТ ГЛАДИЈАТОР Даниел Стефановски освои нова СВЕТСКА БОКС ТИТУЛА- Круз падна на колена!

Македонскиот терминатор Даниел Стефаноски доцна синоќа освои трета светска титула...

Преговорите со легендата на словенечкиот ракомет Урош Зорман беа во завршна фаза, но двете страни не се договориле околу помошниците на тренерот.

ОФИЦИЈАЛНО: ОВА Е НОВИОТ ТРЕНЕР НА ВАРДАР!

Македонскиот и актуелен европски првак Вардар ја продолжува традицијата со ангажирање...

Хрватскиот ракометар Игор Карачиќ во Вардар дојде во 2012 година и во овие седум години кај „црвено-црните“ имаше огромни успеси, со македонскиот шампион ја освои Лигата на шампионите.

(ВИДЕО) Со емотивно видео Игор Карачиќ се ЗБОГУВА од ВАРДАР

Играчот на Вардар, Игор Карачиќ, се збогува со емотивно видео од ракометниот европски...