Во новата бомба Зоран Заев бара мито а се работи за истиот случај кој беше објавен пред шест години во 2014 година. 

Објавил: Катерина Крстиќ | 15 јануари, 2020 17:48

ПУКНА НОВА БОМБА: Еве како Заев бара мито!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Денеска попладне нова аудио бомба пукна за поранешниот премиер Зоран Заев. На видеото може да се слушне ако Заев бара мито.

Во новата бомба Зоран Заев бара мито а се работи за истиот случај кој беше објавен пред шест години во 2014 година. 

Тогаш поранешниот премиер ја вршеше функцијата градоначалник на Струмица а бараше едно евро по квадрат за легализирано земјиште да се однесе кај неговиот брат Вице и едно евро во црквата.

Аудиото на Јутјуб каналот го објави Зоран Божиновски.

Инаку, за овој случај премиерот доби ослободителна пресуда од судот.

Погледнете го видеото и проценете сами.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Тој прокоментира за трговската ознака, и вели дека ние треба да бидеме многу понастојчиви и политички, не само правно. Потсетува дека за тоа е формиран тим од експерти од двете страни, кој треба во рок од три години да донесе решение за ознаките за се што се извезува од нашите две држави во светот.

Пендаровски: На албанците името Македонија, идентитетот и јазикот македонски, не им значи!

Претседателот на државата Стево Пендаровски вчера во интервју за емисијата Само вистина...

Златев за пример го посочи Доналд Трамп кој ги обвинува медиумите кои се критички настроени кон него и неговата политика. Се расправа со „CNN“, се расправа со „New York Times“, ги обвинува за ширење на „Fake News“.

Златев: Реагираат на мене бидејќи им ги откривам скандалите!

Новинарот иглавен и одговорен уредник на порталот ЕкономскиЛидер, ЉупчоЗлатев, во...

Не обвинија само поради тоа што си ја сакаме Македонија. Секој ден сме бомбардирани со лажни вести и афери.

Мизрахи: Ќе ставиме крај на ЗАЕВИЗМОТ- не обвинија бидејќи си ја сакаме МАКЕДОНИЈА

Разрешената министерка за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи на социјалните...