Ветуваше дека законот за Инвалидни лица, и лицата со посебни потреби ке се смени и сите ке добијат достоинствен живот еднаков на сите граѓани, за ЖАЛ СЕ ОСТАНА НА ВЕТУВАЊА!

Објавил: Стојче Бушин | 21 мај, 2020 7:16

Разочаран активист на шарената до Заев: Баш на оваа фотографија ми рече дека ќе има правда, но за жал се направи СПРОТИВНО!

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Благојчо Горгиев, разочаран активист на шарената револуција, објави колку тој е разочаран од владеењето на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Сите ветувања кои му му дал додека луѓето бараа правда на улица како што вели тој, не ги исполнил ни до пола.

Горгиев вели дека од ветувањата на Заев нема ништо и дека сето тоа било една голема лага. Заев како што вели Благојче ветувал реформи во судството, ветувал дека нема да го смени името, но за жал од ветеното Заев ништо не исполнил!

Го пренесуваме целиот текст од објавата:

Баш на оваа слика му викам: друже нем да испадне дека по улици шетаме за само на влас да ве донесеме??? На што он ми вика: нееее Благојче правда мора да има, ама не ми кажа кога, пошто до ден денешен нема “П” од Правда, ветуваше дека ке се укинат Извршителите бидејки уште ДУШАТА на Народот им останала да му ја земат, Ветуваше дека ке има ревизија на МОНТОРАНИТЕ СУДСКИ процеси, Ветуваше реформи во СУДСТВОТО, Ветуваше дека името на државата нема да го Смени, Ветуваше двапати дека ке прави партиска “МЕТЛА” ама таа партиска метла заигра кон чесните и достоинствените луѓе, изгледа тие му сметаат, Ветуваше дека законот за Инвалидни лица, и лицата со посебни потреби ке се смени и сите ке добијат достоинствен живот еднаков на сите граѓани, за ЖАЛ СЕ ОСТАНА НА ВЕТУВАЊА…ВЕТУВАШЕ МНОГУ, а НАПРАВИ СЕ СПРОТИВНО!!! #ЗаНештатаДаСтанатПојасни

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Вчера, Хрватска 1 заразен, Словенија 1 заразен, Црна Гора нула заразени. Ние вчера 37 заразени, денес 23 заразени. Бројките се незгодна ствар, коментира актерот Сашо Тасевски.

Тасевски повторно удри по власта: Вие сте неспособни, немате авторитет ни до Чаир!

Познатиот македонски актер, и поранешен директор на Драмскиот театар Скопје, Сашо...

Инаку сега, шега на страна ,,БРАКОТ,, на реисот Сулејман Реџепи e присилен! Една од причините за овој  ,,брак,, e понижување пред Бајрам, што е и направено...

Буревесник: РЕИСОТ РЕЏЕПИ БИЛ ПРИСИЛЕН НА БРАК ГО МЛАДАТА ЕМИНЕ?

Новинарот Зоран Божиновски, новинар и уредник на Буревесник, вчера на својот официјален...

Одамна немам просведочено цинизам и арогантност на прес-конференција кон новинарски прашања, како денеска на пресот на министрите Ангеловска и Бектеши, особено од министерката за финансии.

Јаневски: Министерката Ангеловска е арогантна и цинична кој се потсмева на прашања од новинарите!

Одамна немам просведочено цинизам и арогантност на прес-конференција кон новинарски...

Со години забрануваше внесување на знамето од Кутлеш во манастирот Бигорски.

Неделковски: Отец Партениј е НЕДОСТОЕН- со години забрануваше внесување на знамето од Кутлеш во манастирот Бигорски

Игуменот на Бигорската Обител, отец Партениј е новиот епископ на Македонската Православна...