Тој и неговата сопруга Маја станаа родители на прекрасно девојче. 

Објавил: Катерина Крстиќ | 24 октомври, 2019 21:43

Ранко “Бубамара“ стана татко по трет пат (ФОТО)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк фото фокус.мк

Ранко Петровиќ кој во јавноста е познат како првиот човек на манифестацијата  „Златна бубамара“,  по третпат стана татко, објави репортер.мк.

Тој и неговата сопруга Маја станаа родители на прекрасно девојче. 

Тие веќе ги имаат ќерката Ангела и синот Марко.

За прославата со екипата на „Бубамара“ на мекици беа споделни фотографии на Фејсбук.

“Пред државниот празник си ги наполнив душата и срцето, прославивме за раѓањето на мојата трета кумица (после Ангела и Марко). Нека е жива и здрава, голема да расте, да живее во едно поубаво време и иднина, оти иднината ни е во децата. Честитки до мојот кум Ранко и кумата Маја од мене, моето семејство и од нашата екипа на вашата и наша Златна Бубамара“, напиша кумот на Ранко.

Инаку популарната манифестација Златна бубамара на популарноста годинава прослави 22 години.
Во изминативе години секое издание на Златна бубамара се раскажува и се прераскажува со години и со децении. Секоја година носи нови предизвици, многу смеа за посетителите и гледачите но и многу награди за најуспешните.

Златна Бубамара по многу работи е единствен и уникатен музички културен настан што успеа да изгради традиција на успешна манифестација, која гледачите со радост ја очекуваат.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Тој напиша: „На денешен ден пред 20 години ја запознав мојата најдобра пријателка, мојата кралица @vanessabryant, и затоа решив да ја одведам на состанок во Дизниленд, за да го прославиме стариот училишен стил“.

ЕМОТИВНО И ИСКРЕНО: Коби Брајант пред трагедијата ја потсети својата сопруга колку ја САКА!

„Моја кралицe … те сакам“: Вака Коби Брајант и напиша на неговата сопруга Ванеса...

Граѓаните на ЕУ најмногу користат Интернет за е-пошта услуги, проследени со информации за стоки и услуги, испраќање кратки пораки, читање на интернет весници и списанија и само еден од пет корисници кои продаваат стоки и услуги преку Интернет.

Швеѓаните најмногу висат на Интернет: А погледнете која држава користи најмалку

Интернетот го користат 87% од граѓаните на ЕУ на возраст меѓу 16 и 74 години во 2019 година,...

Колку и да го “убивал” твојот сакан NBA тим потајно ни бил симпатичен на сите. Поентата на овој статус ми е тотално друга. Вчера се запрашав, а верувам и сите вие, зошто треба да се случи некоја голема трагедија за сите да не спои? Зошто треба да се случи нешто вакво за да сфатиме дека денес сме тука, утре веќе не сме? Зошто да се мразиме едни со други? Зошто да не дадеме поддршка и кажеме : БРАВО, ФАЛА, ИЗВИНИ, ТЕ САКАМ на сите оние за кои стварно тоа го мислиме, а не го кажуваме од пуста суета или љубомора?

ПО ТРАГЕДИЈАТА НА КОБИ БРАЈАНТ СИТЕ СЕ ЗАМИСЛИЈА: Панчо од ДНК со емотивен статус – КОЛКУ САМО ЖИВОТ Е ВРЕДЕН?

Панчо од ДНК погоден од страшната вест за смртта на идолот на сите генерации Коби Брајант....

Св. Сава пoчинал вo Трнoвo за врeмe на владеењето на царoт Асeн, на 12 јануари 1236 гoдина. Нeгoвoтo тeлo кралoт Владислав гo прeнeл вo Милeшeвo. Подоцна, Коџа Синан-паша гo зел телото на св. Сава и запалил на Врачар, вo Бeлград, на 27 април 1595 гoдина.

Денеска е Свети Сава- не се носи црвено и не се острат ножеви

Свети Сава, роден како Растко Немањиќ, бил син на гoлeмиoт српски жупан Стефан Немања....