Раскол во СДСМ – Фатмир Битиќи и Перо Костадинов се повлекува од функцијата во СДСМ по изборниот пораз

Расколот во СДСМ вечерва веќе започна. Потпретседателот на СДСМ, Фатмир Битиќи преку Фејсбук статус најави оставка. Коносителот на втората изборна единица го повика раководството да го направи истото. „Одлучив да поднесам оставка од функцијата потпретседател на партијата“, започнува Фатмир Фатиќи. Објавата следува веднаш по прес-конференцијата на лидерот на СДСМ, Димитар Ковачевски. И Ковачевски најави дека … Продолжи со читање Раскол во СДСМ – Фатмир Битиќи и Перо Костадинов се повлекува од функцијата во СДСМ по изборниот пораз