Здравствениот систем на САД е исто така проблем.

Објавил: Перо Милчин | 30 март, 2020 16:08

РАСПАД СИСТЕМ ВО САД: Ако се излечите од КОРОНА ќе платите 34.000 долари- затоа луѓето не се тестираат!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Градот Њујорк е новиот епицентар за инфекции со коронавирус, бидејќи една третина од позитивните се регистрирани во САД, при што вирусот се шири 5 пати побрзо отколку во другите делови на земјата.

Српската славна пијанистка Јасна Поповиќ живее таму, и за прва тв, раскажува како животот во Њујорк оди во овие вонредни околности.

„Улиците се празни. Источна страна во побогатите делови на градот е напуштена, додека во посиромашниот Источен Харвард, животот продолжува како ништо да не се случуваше“, вели Поповиќ.

Здравствениот систем на САД е исто така проблем. 

„Луѓето се исплашени затоа што дури и ако се излечите од корона, имате сметка од 34 000 американски долари и затоа повеќето граѓани не сакаат да одат на тестирање поради економијата“, пренесува таа.

Повеќето институции се затворени, рече тој, со оглед на тоа што концертните сали се затворени до 10 мај. Ресторани само вршат испорака – не можете да седнете, но можете да нарачате.

(Прва.рс)

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Италија ќе добие околу 20 милијарди евра според новиот европски план за ублажување на влијанието на пандемијата на коронавирус врз работните места, објави денеска премиерот Џузепе Конте.


20 МИЛИЈАРДИ ЕВРА ЗА ИТАЛИЈА ОД ЕУ: Тоа е голема помош за нашата земја!

Италија ќе добие околу 20 милијарди евра според новиот европски план за ублажување...

Сегашни и поранешни службеници на ЦИА изразија вџашеност поради сличноста помеѓу настаните дома и знаците за опаѓањето на демократијата кои се обучени да ги забележуваат кај други нации.

Ситуацијата во Америка им е вознемирувачкa!

Ситуацијата во Америка им е вознемирувачки позната на аналитичарите на ЦИА навикнати...

Затоа, воведените мерки немаат никаква врска со вирусот! Но, главниот производ на овие мерки е паника а таа е опасна.

ШОКАНТЕН АПЕЛ ОД ГЕРМАНСКИ ДОКТОР: Коронавирусот е плод на мафијашка измама!

Група германски лекари основаа здружение чија цел е да му ја кажат на светот вистината...