Поводот за ова вечерно журкање на Боркица е роденденот на еден скопски локал, кој се наоѓа во близина на станот каде таа живееше со експремиерот, а сегашен бегалец, Никола Груевски.

Објавил: Сара Фемина | 3 ноември, 2019 21:29

РАСПОЛОЖЕНА И СРЕЌНА СО ПРИЈАТЕЛИ: Боркица Груевска лумпува на забава во скопски локал(ФОТО)

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Боркица Груевска, сопруга на екс лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Никола Груевски пред неколку дена беше забележана во скопски локал каде се забавуваше со свои пријатели до раните утрински часови, објави Скопје 1.

Боркица прв пат јавно се појави откако нејзиниот сопруг побегна во Будимпешта. 

Поводот за ова вечерно журкање на Боркица е роденденот на еден скопски локал, кој се наоѓа во близина на станот каде таа живееше со нејзиниот сопруг.

Нејзини блиски пријатели ја опишуваат како многу скромна девојка. Никола и Боркица се заколнаа на вечна љубов на 10 мај 2007 година. Во јули годинава Груевски го бранеше докторатот на Економскиот факултет во Скопје. Го придружуваа двете ќерки и мајка му, но не и Боркица со што се интензивираа шпекулациите дека нивниот брак веќе подолго време е во криза.

Поводот за ова вечерно журкање на Боркица е роденденот на еден скопски локал, кој се наоѓа во близина на станот каде таа живееше со експремиерот. ФОТО: Скопје1

Боркица живеела во населбата Тафталиџе со своите родители и нејзината сестра.

После една година, откако Боркица и Никола ја најавија нивната врска, беше организирана и свадба во хотелот Холидеј Ин, во Мај 2007 година, со околу 200 гости.

Првата ќерка А.Г ја добија на 6-ти ноември истата година, а пак втората, С.Г, на 4-ти февруари, 2010 година. И двете деца се родија во приватната гинеколошко – акушерска болница Систина, во Скопје.

На изненадување на сите во 2015 година Боркица станала магистер, односно ја одбранила магистерската теза на Филозофскиот факултет на темата „Современ пристап во менаџирањето со човечките ресурси во јавната администрација“.

Боркица беше во јавноста секогаш елегантна и средена, но таа сепак имала и дискутабилни модни избори како оној на приемот што го организираше поранешниот американски претседател Барак Обама.
Сепак во периодот од дванаесет години, јавноста не помни кога го има слушнато гласот на Боркица.

 Таа ниту еднаш не се вклучи во општествените, хуманитарните, или било какви граѓански иницијативи и активности, кои по некое непишано правило ги превземаат сопругите на високите функционери, односно во нејзиниот случај, сопруга на премиер или втора дама, околу скоро една деценија.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Ноќен Клуб

- Тешко е да се опорави од зависноста од дрога. Сепак, можно е! Сепак, не користев хероин и немав такво влошување на организмот, мозокот. Но, како човек во сериозни години, кој има деца, сфатив дека тоа е болест и дека мора да се извлечам - изјави Лукас пред медиумите пред неколку години.

ДРОГА НА МУЗИЧКАТА СЦЕНА: Познатите со години во пеколот на наркотици- МАРИХУАНА, ХЕРОИН, КОКАИН, еве кој беше во канџите на опијатите!

Стефан Ѓуриќ Раста е само еден во низата јавни личности кои користеле дрога и тој не...

Сме виделе жадиња на момачки вечери, на некои други свечености, ама на промена на име на држава, кога народ се чуствува изневерен, тоа ни на душман во сон нема да му падне

СКАНДАЛ : Градоначалник слави промена на име со полугола танчерка!

На социјалната мрежа Фејсбук осамна едно видео на кое се гледа како градоначалникот...

Митар Мириќ е познат српски фолк-пејач, кој е популарен ширум просторите на бивша Југославија

Омилената од Стефчо Јакимовски “Не може нам нико ништа“ за кафанска тепачка во Бјеловар

Настанот се случил минатиот викенд, во хрватскиот град Бјеловар, во ноќниот клуб “Тилт“....