Ако кажеме дека има Лејла има совршено тело, можеби ќе биде премалку.

Објавил: Валерија Петрова | 8 октомври, 2019 11:27

РАЈ ЗА МАЖИТЕ: Ќерката на Велија е инструктор по јога и изгледа неверојатно секси!

Фото/Текст извор: ©онлајн магзин

Велија Рамковски е добро познат на македонската јавност во кој беше сопственик на една од најгледаната телевизија А1, а заедно со него работеше и неговата ќерка Лејла Рамковски.

Таа по затварањето на телевизијата се посвети на сосема поинаква професија со која се занимава и денеска.

Лејла денес е една од најдобрите јога-инструктори во нашата земја, а резултатите од овој спорт се многу очигледни кај неа.

Тоа најдобро може да се види и на нејзиниот профил на Инстаграм каде има стотина фотографии како вежба Јога..

 

Ако кажеме дека има Лејла има совршено тело, можеби ќе биде премалку.

Таа во едно интервју за Точка изјави како таа почнала да се занимава со јога.

– Имав здравствени проблеми: вртоглавици и силни болки во вратот и грбот. По неколку физикални терапии и по совет на докторот почнав да ги практикувам основните јога пози/вежби и тоа преку апликации за мобилен телефон. Потоа почнав да истражувам за јогата на социјалните мрежи, особено на „Инстаграм“, каде барав содржини поврзани со оваа техника.

За мене најголема инспирација да продолжам со јогата беше моментот кога видов што се може да направи човекот, особено кога неговото тело и ум се во баланс и со правилно дишење, изјави Лејла за Точка.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Интересно

Баба Вањѓа тврди дека Пакистан, Кина, Јапонија и Алјаска ќе бидат погодени од големо невреме во 2020. Земјотреси од јачина од 7,5 степени по Рихтер ќе ја погоди Азија идната година, и се очекува според Вањѓа, голем број на човечки жртви.

ПУТИН НА СМРТНА ПОСТЕЛА, ЗЕМЈОТРЕСИ И БУРИ – ова е предвидувањето на Баба Ванѓа за 2020!

За многу светски настани се вели дека штотуку ги предвидила Баба Ванга, а иднината...

Тој од овошјето, односно од уметничкото дело кое неодамна е продадено, направил последна вечера. Уметничкото дело Маурисија Кателина (банана залепена со трака на ѕид) ја извадил и ја изел, а сето ова го фатила камерата.

УМЕТНИК ЗАЛЕПИ БАНАНА НА ЅИД И ЈА ПРОДАДЕ ЗА 120.000 ДОЛАРИ: Потоа негов колега ја ИЗЕДЕ – реагираше и обезбедувањето!

Давид Датун, уметник и професор од Њујорк изеде банана од 120 илјади долари на саемот...

Идната година имаме многу споени викенди, дури 7. Велигден се паѓа на 20-ти април, Нова година е во среда, а Божик во вторник.

ЌЕ УЖИВАМЕ ВО МНОГУ СПОЕНИ ВИКЕНДИ: Неработни денови за 2020 година!

Понеделник е последниот неработен ден оваа година, а со тоа добиваме и споен викенд. Идната...