Максималната дневна температура на воздухот ќе се искачи до околу 35 степени. Утре и во среда ќе имаме претежно стабилно и многу топло време со максимални дневни температури кој ќе се искачуваат во интервалот од 29 до 38 степени.

Објавил: Стојче Бушин | 29 јуни, 2020 7:17

РЕКОРДНИ ТЕМПЕРАТУРИ: Африканскиот бран продолжува до 39-от степен во Македонија!

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

Денеска времето во државава ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Во попладневните часови на планинските места ќе има услови за локален краткотраен дожд и грмежи.

Максималните дневни температури на воздухот ќе се искачуваат во интервалот од 29 до 38 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност.

Максималната дневна температура на воздухот ќе се искачи до околу 35 степени. Утре и во среда ќе имаме претежно стабилно и многу топло време со максимални дневни температури кој ќе се искачуваат во интервалот од 29 до 38 степени.

Од четврток повторно ќе започнат да растат условите за нестабилност на повеќе места со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за локално НЕВРЕМЕ.

Подготви: Славчо Попоски

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Време

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од северен правец, максималната дневна температура ќе се искачи до околу 30 степени.

Времето денеска: Сончево и топло со мала локална облачност

Денес времето во нашата држава ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе...

Максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 24 до 32 степени. Во крајните југоисточни предели истата има услови да достигне до околу 35 степени.

Времето во Македонија: Сончево со мала локална облачност

Денес времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб...

Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со услови за локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе се искачи до околу 30 степени.

Времето денеска нестабилно со појава на дожд, од среда стабилизирање!

Денеска времето во нашата држава ќе биде променливо облачно и нестабилно со локална...