Политичката/партиската жабокречина чија реа ја дишеме 30 години, денес ни ги огласува “мирноводските” ликови (риби) да ни кажат дека, “реата е чистиот воздух што ни го нудат и треба да го дишеме”.

Објавил: Рејхан Бајрами | 4 декември, 2020 4:42

Ременски: Ги заболе нив за државата, за народот и за партијата

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Платени политички кукли!

Политичката/партиската жабокречина чија реа ја дишеме 30 години, денес ни ги огласува “мирноводските” ликови (риби) да ни кажат дека, “реата е чистиот воздух што ни го нудат и треба да го дишеме”.

Во таа (политичка) жабокречина која полека почнува да пресушува и уште повеќе да смрди, со години се накотија многу животинчиња – сомови капиталци, кленови, змии, жаби, полноглавци, израсна трска за маска и за заштита на сомовите од некој искусен рибар.

Во врска со отстранување на Фросина Ременски и дека е добредојдена да се врати во Централниот одбор, ако се докаже нејзината невиност во врска со вмешаност во „Рекет“. Ако бил нам место на Ременски, Заев рече дека ќе поднел оставка и ќе чекал да се докаже неговата невиност за да се врати како херој.

Никогш не беа проблем рибарите рекреативци, тие фрлаа јадица колку да се фрли и да им помине времето. Искусните рибари беа проблем за сите крупни риби.

Во оваа многу кратка метафора лежи целокупната филозофија на политичките “богојавленија” и “стратешки филозофии” кои за чудо, но и за среќа се јавуваат деновиве со “совети, мудрости, наредби и сл.” И да, интересно е да ги чуеш и да им “видиш памет”.

ДА НЕ СЕ ЛАЖЕМЕ!

Теледиригираната “мудрост” што ни ја обзнанија како наводна грижа за државата, партијата, граѓаните и иднината е само ЛАЖЕН ИЗГОВОР за нивниот КУКАВИЧЛУК и лицемерие.

Интервјуто на Зоран Заев беше само тригер или што би рекла таа “советодавна, разузнавачка и пијарџиска булумента” – “ПОГОДЕН МОМЕНТ или ЗГОДНА ПРИЛИКА” напаѓајќи го политичарот (говорникот) да се нападне целта и “со мудрост и критика” да се минира патот до целта.

Никој, ама никој не може да ме убеди дека реагираа заради навредите што Зоран Заев ги искажал кон македонскиот народ и историјата. Ги заболе нив за државата и за народот, и за партијата!

Замислете…, најнавредени излегоа токму оние кои МОЖЕЛЕ, ИМАЛЕ ОБВРСКА и ДОЛЖНОСТ да ги решаваат проблемите на државата години, години наназад.

Фејсбук статус на Фросина Ременски

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Ми беше чест да работам за Вас и од срце Ви посакувам подобар директор со кого ќе продолжите таму каде што јас застанав“, напиша Пауновски на фејсбук.

Пауновски: Благодарност до сите вработени, ви посакувам подобар директор

Огромна благодарност до сите граѓани кои во мојот “пркос” ги согледаа моите искрени...

И не Игоре немаше да заврши тоа така како што ти мислиш и таквите ко тебе.
Туку кажете им Фала на истите тие кои ги сотревте од ќотек, нивната прибранист присебноста и здравиот разум ја смири состојбата нит полицијата на Чавков нит некој трет од страна Иггоре..

Ерол Ерко: Добро Игоре, а како им беше на децата на Зијадин и Зоран?

По вчерашната емотивна објава на оперскиот пејач Игор Дурловски, кој за време на протестот...

Даваме поддршка и бараме ослободување на уставобранителите, тие не се и не можат да бидат терористи. Тие се чесни граѓани на оваа земја.

Мицкоски од протестот: Не смееме да премолчиме неправда

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски е денеска присутен на протестот за поддршка...