Пандов и овој пат објави статус на својот Фејсбук профил но овој пат посветен на пратеничката Фросина Ременски 

Објавил: Катерина Крстиќ | 10 октомври, 2019 10:23

“Ременски дај си оставка, за твојава работа ќе лежиш 3 до 10 години затвор”

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Александар Пандов поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и член на Извршниот комитет на партијата, а сега истакнат аналитичар, постојано на својот Фејсбук профил се огласува со свое мислење за актуелната ситуација, конкретно за случувањата за случајот Рекет кој ја дрмаат јавноста.

Фејсбук објава на Пандов посветена на Ременски

Пандов и овој пат објави статус на својот Фејсбук профил но овој пат посветен на пратеничката Фросина Ременски 

Тоа што сега го очекува Македонската јавност, е прес конференција на потпретседателката на Македонското Собрание и пратеник, Фросина Ременски – Фрики, на која ќе ја обзнани нејзината ОСТАВКА на овие функции! Народот не ја плаќа за таа да ги рекетира.

Обвинетава благодарение на нејзините државни фунции, на страна потпретседателка на СДСМ, жена на Јовче началник во УБК сегашна АНБ, му била прва ,,пратиља” на Боки Тредичи и била ,,жирант” кога овој одел да ги убедува бизнисмените дека треба да им дадат пари ако не сакаат да си имат проблеми со Катица и Заев.

Иначе се распрашав по луѓе колку е предвидена казна за нејзиното дело, сите ми одговорија од 3 до 10 години затвор!

Инаку Пандов е роден е во 1971 година во Скопје. Како пратеник во Собранието на Република Македонија бил чен на пратеничката група на Собранието за соработка со Парламентот на Република Бугарија.

 

 

 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фејсбук

Судство ослободено од политиката и со судии кои имаат елементарни интелектуални капацитети да бидат судии.

НАЈЧЕВСКА: „Дајте бре не цмиздрете туку засукајте ракави- СИТЕ КРИМИНАЛЦИ ВО ЗАТВОР„

Сакате да кажете дека промените кои се направени а кои соодветствуваат на вредносниот...

Туку, не ми е јасно како после личниот неуспех и после оваа глупава изјава на Твитер - ама ептен недоветна! - без оставка ќе мине и министерот за надворешни работи Димитров.

ГЕРОСКИ: “ЗАЕВ И ДИМИТРОВ СЕ ЛУЃЕ БЕЗ ОБРАЗ И СРАМ, премиерот што не дава оставка, не дава„

Заев што не дава оставка, не дава. Тоа се очекуваше. Арен маж на зборот не си стои, нели....

Евро перспективите се движечката сила на реформите и имплементацијата на преку 400 закони усогласени со евро-стандардите.

ПАВЛЕ ТРАЈАНОВ МУ ПИША НА МАКРОН: “Дајте и шанса на Македонија да се движи напред, направивме многу”

Господнине претседателе, Македонскиот народ и сите граѓани во изминатите 30 години,...

Имено тој со видеото се надоврзува со бариерата која ја постави Франција, односно претседателот Макрон за датум за отпочнување преговори за Македонија и Франција.

Михајловски се пошегува за ЕУ: Кога на дете ќе му кажат дека не оди на одмор туку на село

Познатиот македонски актер Тони Михајловски реши малку да се пошегува па на својот...