Рижото е секогаш одличен избор во оние моменти кога немате идеја што да зготвите...

Објавил: Едмонд Бекири | 18 март, 2022 4:05

Рецепт за вкусно рижото со печурки

Фото/Текст извор: ©magazin.mk

Подгответе вкусен ручек за кратко време. Рижото е секогаш одличен избор во оние моменти кога немате идеја што да зготвите. За ова јадење пожелно е да користите свежи печурки, но може да бидат и конзервирани или сушени, исто така може да се комбинира со месо или пак со зеленчук.

4e6ff58b60c5077cd7d3393edc87ab40Потребни состојки :
1 чаша ориз
околу 150-200 г печурки
1 кромид
1/4 масло
1-2 суп. лаж. масло
сол и бибер по вкус

Начин на подготовка :
Исчистете ги печурките и кромидот. Исечете ги на ситно. Пржете во маста на умерена температура. Додадете го оризот. Мешајте околу 2-3 минути. Додадете 3 чаши вода. Варете го оризот, мешајќи повремено. На крајот додадете ја солта и црниот пипер.

По желба може да запечете во рерната, изрендајте на врвот малку кашкавал.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Рецепти

Така, некои во смесата додаваат мелени домати, некои моркови, а најчесто се користи модриот патлиџан како најефективен додаток на традиционалниот ајвар.

ТРАДИЦИОНАЛЕН МАКЕДОНСКИ АЈВАР СО МОДРИ ПАТЛИЏАНИ!

Ајвар е посебен вид на салата, направена од црвени пиперки. Ајварот е еден од највкусните...