Претседателот на Турција сосема сериозно го праша: „Каде е твојата сопруга?“, а можеше да се забележи дека на Маск му е непријатн

Објавил: Македонка Димкин | 23 септември, 2023 10:45

Реџеп Таип Ердоган и Илон Маск неодамна се сретнаа во Њујорк, а нивниот разговор стана хит на социјалните мрежи.

Фото/Текст извор: ©Твитер

Претседателот на Турција сосема сериозно го праша: „Каде е твојата сопруга?“, а можеше да се забележи дека на Маск му е непријатно.

„Таа е во Сан Франциско, но ние сме разделени. Најчесто јас се грижам за него (синот по име X Æ A-12)“, одговори тој.

После тоа, Ердоган му пришол на малото момче, а Маск рекол дека Х е малку срамежлив. После тоа му ја даде топката.

„Ердоган очигледно е обожавател на Грајмс“, „Ми се допаѓа што се гледа дека Ердоган го осудува Маск“, „Претседателот на Турција се надеваше да се сретне со пејачката“, се дел од коментарите на социјалните мрежи.

Маск и Грајмс имаат уште две деца – едногодишната ќерка Ексу Дарк Сидерел, чиј прекар е Y, и синот Техно Механикус. Славниот пар раскина само неколку часа по веста дека ја добиле Y.

“Е и јас повторно раскинавме по објавувањето на оваа статија. Сепак, тој е мојот најдобар пријател и љубовта на мојот живот. Мојот живот и уметноста што ја создавам сега се посветени на мисијата”, објави Грајмс на својот профил на Твитер.

Неодамна беше објавено дека го добиле Техно, кого го довикуваат со прекарот Тау. Се уште не се знае точно кога е роден.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Шредер е критикуван во Германија бидејќи и по почетокот на специјалната операција на руската армија во Украина, тој продолжи да одржува контакти со Русија.

Крим е дел од историјата на Русија, Украина нема што да бара во НАТО, тврди Шрoдер!

Поранешниот германски канцелар Герхард Шредер во интервју за „Велт“ зборуваше за...