Швајцарците со луди идеи

Објавил: Македонка Димкин | 15 јуни, 2018 13:01

Романтичен лебдечки ресторан за двајца

Фото/Текст извор: ©magazin.mk

Во благите летни ноќи панорамската кабина на воздушната жичара од Веггис до Риги Калбад се претвора во романтичен лебдечки ресторан.
Искусете ја уникатната кулинарна авантура, која никогаш повеќе нема да ја заборавите. Високо над длабокото сино Езеро Луцерн можете да уживате во вкусно мени со 3 серии со прекрасни погледи. Искусете ја уникатната атмосфера во уникатна средина, вечерајте како никогаш порано.
Почетокот ќе се служи за време на искачувањето до Риги Калтбад.
Еднаш на врвот, уживајте во терасата за поглед за краток престој, пред да тргнете назад во долината.

За време на на патот кон долината  ќе се служи главното јадење и десерт. Ако времето  дозволи, ќе ве поздрави едно прекрасно зајдисонце, придружуван од Риги-Кирш.

 

Weggis е општина во изборната единица на Луцерн во кантонот Луцерн во Швајцарија

Вашето мени

⊗ Шарена зелена салата со зеленика од Weggiser
Пилешки гради со пченка со сирење од крем и сирење со ризото со свежи  зеленчуци
Тоблеронска мус со сладок крцкав
Кафе со шлаг и Риги цреша (ако сакате)
Вклучени по лице во ваучерот
Кулинарно патување со авантури од Веггис
Мени со 3 серии, служени во панорамската кабина

Додека возите, за вас се грижи еден цел тим  од искусни и симпатични хостеси

Настанот се одржува секоја  сабота и трае од 19.45 до 21.45 часот од Јуни до Септември

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Одмор

Во периодот јануари-август Албанија забележа рекорден број од 7. 190. 410 туристи што е 27 осто повеќе споредено со истиот период 2022 година.

Во Албанија за осум месеци рекорден број од околу 7,2 милиони туристи

Албанија во изминатите осум месеци од годинава забележа рекорден број од околу 7,2 милиони...

Монако е име на државата и на единствениот град во државата. Оваа држава е позната по ниските даноци, па така богати странци сочинуваат околу 84% од населението.

МОНАКО – земјата со најмногу милијардери!

Монако е популарно живеалиште кај милијардерите, па така земјата стана водечка во...