Роналдињо се наоѓа во затворот Асунсион, во кој се сместени најсериозните криминалци.

Објавил: Сара Фемина | 11 март, 2020 21:30

Роналдињо како Пабло Ескобар: Фудбалерот во затворот живее како BOSS- има се што ќе посака и се дружи со криминалци

Фото/Текст извор: ©Foto: Printscreen магазин.мк

Поранешниот бразилски фудбалер и легенда на спортот, Роналдињо со денови се наоѓа зад решетки во Парагвај поради лажниот пасош.

Роналдињо се наоѓа во затворот Асунсион, во кој се сместени најсериозните криминалци.

Сепак, Бразилецот успеа да стигне таму и да стане супер ѕвезда.
Поточно, се појавија нови фотографии на Роналдињо од затворот, на кои се гледа како пие алкохол во друштво на криминалци, со кои очигледно се дружел.

Се чини дека вистинската привлечност е зад решетките во Парагвај и дека затворениците поминуваат квалитетни денови со него.
Некои, исто така, ја искористија можноста да добијат автограм и гордо го покажаа потписот што Роналдињо го остави на маицата.

 Затворот во кој е сместена бразилската супер ѕвезда е познат по корупцијата.

Шпанското „Марко“ објави снимка од затворот, направена од телевизијата Парагвај, во која се наоѓа Роналдињо додека го чека судењето. Овој затвор е познат по корупцијата, така што затворениците имаат можност, меѓу другото, да консумираат алкохол, да користат мобилни телефони …

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фудбал

Во текот на кариерата, Донезете играше за солиден број на клубови, а најголем успех оствари со Сао Паоло во 2005 година кога стана светски шампион, кога го победија Ливерпул со 1;0.

ШОКАНТНО ПРИЗНАНИЕ НА ПОЗНАТИОТ ФУДБАЛЕР: Продадов златен медал за да купам – кокаин!

Шокантна исповед на поранешниот бразилски фудбалер Флавио Донизете се појави во јавноста,...

Освоивме 3 титули во ПМФЛ и успеавме да се пласираме во Лига Европа во 2017 година , пласман кој ќе остане запаметен во спортската историја на државата

САМСОНЕНКО ОФИЦИЈАЛНО СЕ ЗБОГУВА ОД ВАРДАР: Го оставам клубот на Град Скопје- Ви благодарам за се!

Сергеј Самсоненко преку соопштение на интернет страницата на ФК Вардар, објави дека...

Ако се земе предвид дека Гатузо заработува 125.000 евра месечно и невозможно е да се знае кога ќе заврши сезоната поради коронавирусот, јасно е дека тој се откажал од вистинско богатство.

Гатузо ја расплака Италија- се откажа од богатство за да не им се намали платата на вработените во клубот!

Џенаро Гатузо, тренер на Наполи и легенда на италијанскиот фудбал, ја воодушеви својата...

Администрацијата на Тотенхем, чиј стадион е еден од најмодерните во светот, разговараше со официјалните лица за употребата на стадионот.

ПОТЕГ ЗА ПРИМЕР: Тотенхем го понуди својот стадион на здравствените работници за борба против Коронавирусот!

Фудбалскиот клуб Тотенхем го понуди својот стадион на здравствените власти да помогнат...