Во јавноста прво излезе фотографија од Роналдињо на која тој  ги покрива рацете на кои има лисици упатувајќи се во судницата, а сега се појави и првата слика од затворската ќелија. Медиумите објавија дека станува збор за место каде криминалците и дилерите чекаат судење, но ниту тоа, ниту барањето за куќен притвор е одбиено, а Роналдињо сепак не ја отстрани насмевката од лицето.

Објавил: Катерина Крстиќ | 9 март, 2020 18:00

РОНАЛДИЊО МИНУВА НИЗ ПЕКОЛ: Oва е прва слика на Бразилецот од затворската ќелија!

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Поранешниот репрезентативец на бразилската репрезентација и еден од најдобрите фудбалери во светот на сите времиња, Роналдињо, минува низ тежок период затоа што беше уапсен во Парагвај поради тоа што имал лажен пасош, заедно со неговиот брат, кој е и негов менаџер.

Поранешниот репрезентативец на бразилската репрезентација и еден од најдобрите фудбалери во светот на сите времиња, Роналдињо, минува низ тежок период затоа што беше уапсен во Парагвај поради тоа што имал лажен пасош, заедно со неговиот брат, кој е и негов менаџер.

Во јавноста прво излезе фотографија од Роналдињо на која тој  ги покрива рацете на кои има лисици упатувајќи се во судницата, а сега се појави и првата слика од затворската ќелија. Медиумите објавија дека станува збор за место каде криминалците и дилерите чекаат судење, но ниту тоа, ниту барањето за куќен притвор е одбиено, а Роналдињо сепак не ја отстрани насмевката од лицето.

За потсетување,  Роналдињо и неговиот брат Роберто де Асис Мореира се под мерки на полициските власти во Парагвај за фалсификување патни исправи и лични документи со кои се обиделе да влезат во земјата.

Покрај славниот гостин и неговиот брат,и Далија Лопез, парагвајски претприемач која го ангажираше Роналдињо како заштитно лице на нејзината фирма, исто така беше лишена од слобода, а наводно и таа е лицето кое на Бразилците им дало лажни документи.

Известувањата на парагвајските медиуми исто така пишуваат дека против неа се води случај за затајување данок и „перење пари“.

Таа не е единствената жена што е вклучена во целата приказна, парагвајските медиуми споменуваат и одреден Вилмондез Соуза, која заедно со Лопез ги чекала Роналдињо и неговиот брат на аеродромот, а исто така е осомничена дека добила и испорачувала лажни документи на познати гости.

Во домашен притвор поради сомневање дека помогнале во фалсификувањето документи се и  Марија Изабел Гајозо и Есперанца Аполонио Кабалеро.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Фудбал

Во текот на кариерата, Донезете играше за солиден број на клубови, а најголем успех оствари со Сао Паоло во 2005 година кога стана светски шампион, кога го победија Ливерпул со 1;0.

ШОКАНТНО ПРИЗНАНИЕ НА ПОЗНАТИОТ ФУДБАЛЕР: Продадов златен медал за да купам – кокаин!

Шокантна исповед на поранешниот бразилски фудбалер Флавио Донизете се појави во јавноста,...

Освоивме 3 титули во ПМФЛ и успеавме да се пласираме во Лига Европа во 2017 година , пласман кој ќе остане запаметен во спортската историја на државата

САМСОНЕНКО ОФИЦИЈАЛНО СЕ ЗБОГУВА ОД ВАРДАР: Го оставам клубот на Град Скопје- Ви благодарам за се!

Сергеј Самсоненко преку соопштение на интернет страницата на ФК Вардар, објави дека...

Ако се земе предвид дека Гатузо заработува 125.000 евра месечно и невозможно е да се знае кога ќе заврши сезоната поради коронавирусот, јасно е дека тој се откажал од вистинско богатство.

Гатузо ја расплака Италија- се откажа од богатство за да не им се намали платата на вработените во клубот!

Џенаро Гатузо, тренер на Наполи и легенда на италијанскиот фудбал, ја воодушеви својата...

Администрацијата на Тотенхем, чиј стадион е еден од најмодерните во светот, разговараше со официјалните лица за употребата на стадионот.

ПОТЕГ ЗА ПРИМЕР: Тотенхем го понуди својот стадион на здравствените работници за борба против Коронавирусот!

Фудбалскиот клуб Тотенхем го понуди својот стадион на здравствените власти да помогнат...