Професорите со кои контактирав во Франција, повеќето правници, не можат да ни се начудат на "умот", поточно на немањето ум, немањето лично и немањето национално достоинство

Објавил: Мартин Попоски | 26 септември, 2018 9:13

Росоклија: Излегување на референдумот е национално предавство

Фото/Текст извор: ©online/магазин.мк

За професорот Горазд Росоклија од Медицинскиот факултет при Универзитетот Колубија, во Њујорк, излегување на референдумот не е разлика во мислење туку е национално предавство, а нацијата е македонската.

Професорот Росоклија се огласи на социјалните мрежи:

Што имам да се гледам и слушам со нив!

Излегување на референдумот не е разлика во мислење туку е национално предавство, а нацијата е македонската.

Професорите со кои деновие бев во контакт во Франција, повеќето правници, не можат да ни се начудат на “умот”, поточно на немањето ум, немањето лично и немањето национално достоинство.

Некои мои пријатели се прашуваат како утре ќе ги гледаат тие што се соучесници во предавството?

Ако решиме да не постојат за нас, а за мене не постојат од моментот кога се изјаснија ЗА, ќе решиме барем еден проблем.

Се заљубуваме, одљубуваме и забораваме за (симболични) 4 дена дека сме сакале, се разведуваме од луѓе со кои сме создале семејство и како никогаш да не сме ги познавале, а треба да губам време било во дружење било во размислување за ликови кон кои или никогаш не сум изградил респект или сум го загубил изградениот?

Мојот дом ќе биде затворен за сите нив и ниту една минута од моето преостанато животно време нема да им посветам.

Толку е едноставно!“ напиша Росоклијa.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Актуелно

-Прво, ја повикувам јавната обвинителка да ја потврди веродостојноста на записникот што е направен и чесно е да каже дали е тоа така кажано.

ГЕРОСКИ: “Политичар што тужи новинари МУ СЕ БЛИЖИ КРАЈОТ„

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, премиерот Заев, вицепремиерката...

Момчето, кој себеси сака да се нарекува новинар, и притоа нема елементарно воспитување и почит кон луѓе кои се далеку над него и се имено новинари со големо ,,Н"

Јоци до Митовски од Инфомакс: Ти си далеку од новинар, немаш занает, немаш новинарски нерв, немаш знаење, немаш абер

Кога Инфомакс ќе престане да ми сече статуси во кои го пишувам Заев, а го нема делот...

Рахиќ додава дека сега во притворот има 18 жени, што е најголем број на притворенички досега, а затворот Шутка е ограничен со капацитетите за сместување.

РАХИЌ: КАТИЦА ВО ПРИТВОР СО 18 ЖЕНИ – во секоја ќелија има по 4, 5 до 6 жени!

Затоа што е лице од посебен интерес поради безбедносна проценка специјалната обвинителка...

Според мене, се работи за класична закана и притисок врз медиумите и другите колеги новинари да не се осудуваат да објават информации, кои тие би ги имале поврзани со власта и аферата „Рекет“, нагласува тој.

Митовски од ИНФОМАКС: “Класична закана и притисок од ЗАЕВ да не се објават информации за Рекет”

Изјавата на премиерот Зоран Заев, кој најави дека ќе ме тужи мене и нашата редакција,...