Најмалку пет вакви „чудни“ смртни случаи ги идентификуваше волонтерски тим на руски лекари, но деталите не се наведени.

Објавил: Едмонд Бекири | 2 април, 2020 10:53

Руски лекари забележаа чудна смрт во Ломбардија: 5 заразени лица починале на мистериозен начин, една работа им била заедничка!

Фото/Текст извор: ©информер.рс магазин.мк

Руските лекари кои пристигнаа во Ломбаридија за да им помогнат на Италијанците во лекување на пациенти заразени од коронавирус, идентификувале неколку, како што пренесуваат руските медиуми, „чудна смрт“ кај пациенти заразени со вирусот КОВИД-19.

Поточно, тим од руски епидемиолози забележале неколку случаи во болницата во Комо во кои луѓето со дијагностицирана инфекција со коронавирус едноставно заспале и никогаш повеќе не се разбудиле!

За да се влошат работите, ова беа пациенти кои имаа многу благи симптоми на инфекција и воопшто не беа опасни по живот, објави РИА Новости.

За да се влошат работите, ова беа пациенти кои имаа многу благи симптоми на инфекција и воопшто не беа опасни по живот, објави РИА Новости.

Најмалку пет вакви „чудни“ смртни случаи ги идентификуваше волонтерски тим на руски лекари, но деталите не се наведени.

Русија испрати 15 авиони за помош на Италија, пред се во медицинска опрема, а специјалните тимови од околу 100 руски епидемиолози и специјалисти за санитарни средства им помагаат на италијанските власти и лекарите во борбата против инфекцијата.

Руските воени епидемиолошки екипи, заедно со италијанските воени санитатори, извршиле целосна санитација и дезинфекција на 17 старечки домови во градовите Ломбардија, каде што ситуацијата е најкритична.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Криза

Претходно, Владата на Црна Гора донесе одлука да ги отвори границите на својата земја за девет држави, меѓу кои не е Србија.

СРПСКИ КОНТРАУДАР НА ОДЛУКАТА НА ЦРНА ГОРА: Забрането слетување на “Монтенегро ерлајнс” во Србија!

Врз основа на реципроцитетот, Дирекцијата за цивилно воздухопловство донесе мерка...

Тој рече дека „Ковид-19“ се шири брзо, особено во средини како што се старечки домови.

Директорот на СЗО порача: Корона вирусот е 10 пати посмртоносен од епидемијата свински грип во 2009 година!

Вирусот на корона е десет пати повеќе смртоносен од епидемијата на свински грип во...

„Целата одговорност за спроведување на полицискиот час е моја“, цитираше Саул за турскиот дневен весник Сабах.

Турскиот Министер за внатрешни работи ПОДНЕСЕ ОСТАВКА: Цела одговорност е моја, се повлекувам од функцијата!

Турскиот министер за внатрешни работи Сулејман Сојлу денеска на Твитер објави дека...

Данска е една од првите европски земји што воведе мерка за затворање на училиште пред еден месец, јавува Би-Би-Си.

Данска ги враќа децата во училиштата: Премиерката тврди дека не сакаат земјата да биде затворена повеќе од што треба!

Од среда, 15 април, во Данска ќе бидат олеснети некои мерки за борба против епидемијата...