Такво нешто не постои во светските медиуми, освен во некои алтернативни медиуми.

Објавил: admin@magazin | 4 април, 2020 14:16

РУСКИ ПОЛКОВНИК: Нема пандемија, тоа е СВЕТСКА ЛАГА- вирусот е смислен и ги има овие 4 задачи!

Фото/Текст извор: ©Vladimir Vasiljevič Kvačkov Foto: Arhiva магазин.мк

Истакнат аналитичар во рускиот центар за воено-стратешки истражувања при Генералштабот на РФ – полковник Владимир Кватков, ја анализирал светската психоза предизвикана од коронавирусот.

Во 16-минутно видео, тој упати голем број вознемирувачки тврдења што не можат да се најдат во официјалните извештаи или известувања во Русија. Такво нешто не постои во светските медиуми, освен во некои алтернативни медиуми.

Затоа, појавата на коронавируси и економската криза се неразделно меѓусебно поврзани.

– Принудувајќи ги луѓето да престанат да се движат низ светот, да ги укинуваат политичките слободи, со политички средства, тоа е практично невозможно. Постојат различни устави и луѓето се навикнати на одредени политички права и мислат дека тоа ќе биде засекогаш. Првиот обид да се ограничат политичките права на луѓето беше на 11 септември 2001 година… После тоа, беше најавена глобална борба против тероризмот – рече полковникот.

Тој понатаму изјавува дека фалсификуваниот напад врз кулите близначки во Њујорк, т.е. дека авионите биле оддалечени од удар на облакодерите, што го утврдил рускиот кубански електронски центар за мониторинг, кој потоа бил затворен.

Исто така, беа изведени нападите врз Пентагон и Белата куќа, што не беше затоа што нема остатоци од авионот или докази.

Третата задача е финансиска. Постои финансиски меур на сапунска опера, нереална, виртуелна економија, која сега изнесува еден квадрион и двесте трилиони долари.

Тој меур сега треба да се исцеди. Како резултат, сега ќе има повторно „затегнување на ременот“, пад на економијата и др.
– Видете, Кинезите сега јавно кажаа дека коронавирусот е вештачки создаден. Ова е научно докажано. Се разбира, постојат вируси мутации, и тие се случајни.

Но, кога вирусот има РНК со јасно отсечен дел од геномот, во кој е вметнат друг ген и т.н. три или четири пати, тогаш е очигледно, како што рекоа кинеските научници, дека станува збор за вештачки создаден вирус.

Тоа е за вирусот во Вухан. Имаше две варијанти таму. Зошто вирусот е поопасен во Италија? Во Италија секоја година од грип, пневмонија, туберкулоза, хепатитис, итн. 100 пати повеќе луѓе умираат. Но, тоа не е споменато, но истакнува политичка, психо-информативна пропаганда, специјална операција на глобалните медиуми, која шири хорор.

Оваа медиумска пропаганда треба да се нарече операција на глобални вежби за командување и контрола.

Кина се обидоа да го искористат коронавирусот за да добијат некои политички и економски придобивки. Си ги стави сите во место и вирусот сега практично завршува во Кина.

Во Европа започнува. Ние сега, како воено разузнавање, гледаме кој и што работи. Кина и Европа се двајца економски противници на Америка. И тоа е местото каде го инјектирале вирусот – смета полковникот.

Накратко, ова се неговите точки:

1. Нема пандемија, тоа е лага.
2. Паниката околу коронавирусите треба да се разгледува во светлината на работата на глобалните сили: религиозни, политички, финансиски, економски и национални.
3. Пандемијата, која не постои, е глобална стратешка специјална операција. Тоа е вежба за командување и контрола зад сцената, со цел да се добие целосна контрола врз човештвото. Ова е позадината за појава на коронавируси. Светот на бекстејџот, особено финансискиот, има за цел да го намали населението на земјата. Според нив, има премногу од нас на планетата. Треба да има околу сто милиони и повеќе слуги, максимум околу една милијарда на земјата.

1. Религиозно – намалување на бројот на луѓе во светот.
2. Политички – Укинување на политичките слободи.
3. Финансиски – дува финансиски меур.
4. Обраќање на геоекономските противници на Америка.

Кои се вашите предвидувања? Кои други земји можат да почувствуваат притисок од коронавируси?

– Се разбира, Русија. Затоа што Русија не е економски конкурент за Америка. Сега главните сили зад сцената се насочени кон неорганизацијата на Кина и Западна Европа. Русија ги таргетира под точката бр. едно – намалување на популацијата и расчистување на територијата. Ова е пред нас.

Можете ли да ни дадете некои совети како да се заштитите?

– Можам да ви кажам, иако не сум лекар, како воен епидемиолог и паразитолог, дека сè додека не се ослободиме од внатрешните паразити, нема да се бориме со надворешен непријател.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Анализа

Од прегласна музика и голема изложеност на премногу бучна музика во кафиќите и дискотеките,младите се во голема веројатност дека можат да го изгубат својот слух.

Милијарда тинејџери во светот се во опасност да го загубат слухот поради гласна музика

Младите сакаат многу да слушаат гласна, па дури и прегласна музика и поради тоа околу...

Индексот на доларот, кој го покажува движењето на американската вредност во однос на другите шест најважни светски валути, минатата недела падна за 0,2 отсто, на 104,69 поени.

Еврото зајакна во однос на доларот

На светските пазари курсот на европската валута во однос на доларот порасна минатата...

Неизвршената група пресуди од страна на Бугарија повторно се најдоа на дневниот ред на Комитетот на министрите на Советот на Европа, по втор пат за една година и повторно констатацијата е иста – пресудите не се извршени.

Комитет на министри на СЕ: Бугарија да дозволи регистрација на здруженија на македонското малцинство

Бугарија повеќе да не го одбива регистрирањето на здруженија кои имаат за цел „признавање...

Според бугарска Нова ТВ, тројца од приведените се државјани на Молдавија, додека еден имал арапско потекло, но не е наведено кое.

Бугарија уапси пет лица под обвинение за логистика на терористичкиот напад во Истанбул

Пет осомничени лица за вмешаност во терористичкиот напад во Истанбул се приведени...