Такво нешто не постои во светските медиуми, освен во некои алтернативни медиуми.

Објавил: admin@magazin | 4 април, 2020 14:16

РУСКИ ПОЛКОВНИК: Нема пандемија, тоа е СВЕТСКА ЛАГА- вирусот е смислен и ги има овие 4 задачи!

Фото/Текст извор: ©Vladimir Vasiljevič Kvačkov Foto: Arhiva магазин.мк

Истакнат аналитичар во рускиот центар за воено-стратешки истражувања при Генералштабот на РФ – полковник Владимир Кватков, ја анализирал светската психоза предизвикана од коронавирусот.

Во 16-минутно видео, тој упати голем број вознемирувачки тврдења што не можат да се најдат во официјалните извештаи или известувања во Русија. Такво нешто не постои во светските медиуми, освен во некои алтернативни медиуми.

Затоа, појавата на коронавируси и економската криза се неразделно меѓусебно поврзани.

– Принудувајќи ги луѓето да престанат да се движат низ светот, да ги укинуваат политичките слободи, со политички средства, тоа е практично невозможно. Постојат различни устави и луѓето се навикнати на одредени политички права и мислат дека тоа ќе биде засекогаш. Првиот обид да се ограничат политичките права на луѓето беше на 11 септември 2001 година… После тоа, беше најавена глобална борба против тероризмот – рече полковникот.

Тој понатаму изјавува дека фалсификуваниот напад врз кулите близначки во Њујорк, т.е. дека авионите биле оддалечени од удар на облакодерите, што го утврдил рускиот кубански електронски центар за мониторинг, кој потоа бил затворен.

Исто така, беа изведени нападите врз Пентагон и Белата куќа, што не беше затоа што нема остатоци од авионот или докази.

Третата задача е финансиска. Постои финансиски меур на сапунска опера, нереална, виртуелна економија, која сега изнесува еден квадрион и двесте трилиони долари.

Тој меур сега треба да се исцеди. Како резултат, сега ќе има повторно „затегнување на ременот“, пад на економијата и др.
– Видете, Кинезите сега јавно кажаа дека коронавирусот е вештачки создаден. Ова е научно докажано. Се разбира, постојат вируси мутации, и тие се случајни.

Но, кога вирусот има РНК со јасно отсечен дел од геномот, во кој е вметнат друг ген и т.н. три или четири пати, тогаш е очигледно, како што рекоа кинеските научници, дека станува збор за вештачки создаден вирус.

Тоа е за вирусот во Вухан. Имаше две варијанти таму. Зошто вирусот е поопасен во Италија? Во Италија секоја година од грип, пневмонија, туберкулоза, хепатитис, итн. 100 пати повеќе луѓе умираат. Но, тоа не е споменато, но истакнува политичка, психо-информативна пропаганда, специјална операција на глобалните медиуми, која шири хорор.

Оваа медиумска пропаганда треба да се нарече операција на глобални вежби за командување и контрола.

Кина се обидоа да го искористат коронавирусот за да добијат некои политички и економски придобивки. Си ги стави сите во место и вирусот сега практично завршува во Кина.

Во Европа започнува. Ние сега, како воено разузнавање, гледаме кој и што работи. Кина и Европа се двајца економски противници на Америка. И тоа е местото каде го инјектирале вирусот – смета полковникот.

Накратко, ова се неговите точки:

1. Нема пандемија, тоа е лага.
2. Паниката околу коронавирусите треба да се разгледува во светлината на работата на глобалните сили: религиозни, политички, финансиски, економски и национални.
3. Пандемијата, која не постои, е глобална стратешка специјална операција. Тоа е вежба за командување и контрола зад сцената, со цел да се добие целосна контрола врз човештвото. Ова е позадината за појава на коронавируси. Светот на бекстејџот, особено финансискиот, има за цел да го намали населението на земјата. Според нив, има премногу од нас на планетата. Треба да има околу сто милиони и повеќе слуги, максимум околу една милијарда на земјата.

1. Религиозно – намалување на бројот на луѓе во светот.
2. Политички – Укинување на политичките слободи.
3. Финансиски – дува финансиски меур.
4. Обраќање на геоекономските противници на Америка.

Кои се вашите предвидувања? Кои други земји можат да почувствуваат притисок од коронавируси?

– Се разбира, Русија. Затоа што Русија не е економски конкурент за Америка. Сега главните сили зад сцената се насочени кон неорганизацијата на Кина и Западна Европа. Русија ги таргетира под точката бр. едно – намалување на популацијата и расчистување на територијата. Ова е пред нас.

Можете ли да ни дадете некои совети како да се заштитите?

– Можам да ви кажам, иако не сум лекар, како воен епидемиолог и паразитолог, дека сè додека не се ослободиме од внатрешните паразити, нема да се бориме со надворешен непријател.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Анализа

Израел и Хамас 16-ти ден ги продолжуваат борбите, појасот Газа на раб на хуманитарна катастрофа. Рано утрово Израел изврши воздушни напади врз јужниот дел на Газа и најави дека ќе ги интензивира нападите на северот. Владата на политичкото крило на Хамас објави дека најмалку 55 Палестинци биле убиени во текот на ноќта.

Израел е подготвен за копнената офанзива во Газа

Израел е подготвен за копнената офанзива во Газа. Тел Авив ги повика жителите на Газа...

Москва повторно ја надмина Саудиска Арабија како главен снабдувач на нафта во Кина. Блискоисточната земја извезла 60,1 милиони тони во вредност од 36,49 милијарди долари во наведениот период, а Ирак е на третото место, снабдувајќи 40,3 милиони тони во вредност од 23,04 милијарди долари.

Извозот на сурова нафта во Кина во август се зголеми за 30,7 проценти во споредба со јули и порасна за 42,7 отсто во однос на вредноста, достигнувајќи 5,8 милијарди долари.

Во 2022 година Кина го зголеми купувањето на руска нафта за 8,2 проценти и тоа достигна 86,2 милиони тони. Цената на суровата нафта увезена од Русија се зголеми за околу 43,9 отсто, што изнесува 58,37 милијарди долари.

Кина купува повеќе руска нафта откако традиционалните западни купувачи ја избегнуваа како дел од санкциите поврзани со војната во Украина. По минатогодишното ембарго на Г7 и ограничувањето на цената на руската нафта, Москва активно ги пренасочува своите нафтени текови кон Азија.

Кина го зголеми увозот на сурова нафта од Русија за 25 отсто годинава

Цените на нафтата достигнаа ново највисоко ниво од ноември, при што барел брент во...

Вучиќ рече дека вчерашната рунда дијалог во Брисел завршила неуспешно, бидејќи Приштина не го прифатила компромисниот предлог на ЕУ на патот кон нормализација на односите!

САД разочарани од неуспехот на дијалогот меѓу Белград и Приштина

САД изразија разочарување што не беше постигнат напредок во последната рунда од дијалогот...

Во Загреб цена на метар квадратен нов стан во првата половина од годината изнесува 2.623 евра, а просечната плата во Загреб е 1.303 евра.

Просечната цена на метар квадратен нов стан во Хрватска 2.200 евра

Просечната цена на метар квадратен нов стан во Хрватска во првата половина од годинава...