Иако поминаа повеќе од 15 дена, Обвинителството не соопштува детали од вештачењето на првиот мобилен апарат на Јанева.

Објавил: Рејхан Бајрами | 30 јули, 2019 23:06

РУСКОСКА: “Во вториот телефон од Јанева нема ништо – односно тој е форматиран со сменет ICloud”

Фото/Текст извор: ©онлине / магазин

Шефицата на Обвинителството за организиран криминал и корупција Вилма Рускоска ексклузивно за Канал 5 потврди дека е извештачен и вториот мобилен телефон на Катица Јанева.

Обвинителката Русковска, вели дека во вториот телефон од Јанева нема ништо, односно дека е форматиран со сменет ICloud. Ова потврдува дека станува збор за мобилен телефон од производителот Iphone.

Катица Јанева изјавила дека мобилниот телефон го изгубил нејзиниот син во Белград, а подоцна Јавното обвинителство со налог преку МВР го пронајде кај сестрата на девојката на синот на Катица Јанева, Лазар Јанев.

Бранко Геровски, во својата најнова колумна запрашува до кога ќе ја штитат специјалната обвинителка Катица Јанева. Зошто ја штитат? За да не проговори за нешто?

Героски исто така пишува:
Не било лесно да се одбие фамозниот Бојан Јовановски. Ова го дознавам од еден друг допис, од сопственикот на една навистина моќна македонска градежна компанија. Поседувам фотографија и од овој допис.

Сопственикот е толку моќен и со силен грб, што се вели, што смогнал сили да го одбие безобразниот Јовановски со неговата „платформа“. 

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Со свој став денеска на социјалните мрежи се произнесе и поранешниот премиер на Македонија, Љубчо Георгиевски.

Георгиевски: Пред бугарската фашистичка окупација, 23 години бевме под српска!

Во јавноста се појавија големи реакции откако премиерот Зоран Заев најави дека зборот...

За Митевски, кривичната пријава на три дена пред почетокот на предизборната кампања во која тој ќе се бори за нов четврти мандат за градоначалник на општина Петровец е само обид на власта да се оцрни неговото име.

КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОПШТИНА ПЕТРОВЕЦ И УШТЕ ЧЕТИРИ ЛИЦА

Во пресрет на локалните избори градоначалникот на општина Петровец, Борче Митевски,...

Советничката од ВМРО ДПМНЕ, Анета Шандева Доневска рече дека предлогот потекува од советничката група на ВМРО ДПМНЕ.

Куманово ќе донира 100.000 денари за семејствата на жртвите од тетовската модуларна болница

Советот на Општина Куманово на вчерашната седница едногласно донесе одлука за давање...