Секако дека сум го гледала, но не сум ја гледала македонската верзија, документарецот што тие си ја снимаа за себе и затоа почнав со Чарлиевите ангели, мислејќи на документарецот, рече Рускоска.

Објавил: Сара Фемина | 6 декември, 2019 17:32

РУСКОСКА: Со мајка му на БОКИ 13 се познаваме од прво одделение, а него го сретнав само еднаш во ресторан

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Очекував повеќе признанија за вина, не само од еден, истакна пред два дена обвинителката Вилма Рускоска по завршувањето на судењето за одвоената постапка за предметот „Рекет“ во кој обвинетиот Зоран Милевски – Кичеец призна вина.

Обвинителката Рускоска пред новинарите рече дека се познава со мајката на Боки 13, со каја биле иста генерација и се познавале од прво одделение.

Јас лично Боки го запознав кога првпат отидов да гостувам на таа телевизија, а во ресторан сум била со него само кога беше прославата на 1ТВ и толку од нашите седења и дружења по ресторани. Сето она друго што го кажа е невистина, истакна Рускоска.

За почетокот на воведниот збор каде го спореди предметот „Рекет“ со филмот „Чарлиевите ангели“, обвинителката Рускоска рече дека таа направила аналогија со тој филм.

Секако дека сум го гледала, но не сум ја гледала македонската верзија, документарецот што тие си ја снимаа за себе и затоа почнав со Чарлиевите ангели, мислејќи на документарецот, рече Рускоска.

Собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата денеска го отфрли барањето на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева за добивање апанажа.

Одлуката на Комисијата беше донесена едногласно, а членовите се согласија дека барањето на Јанева за апанажа било голема дрскост.

Екс специјална обвинителка Катица Јанева пред судот кратко рече дека не чувствува ни трошка вина за кривичното дело злоупотреба на службената положба, за кое Обвинителството ја гони во случајот „Рекет“.

Обвинителката Јанева до Основниот кривичен суд во Скопје беше спроведена од куќен притвор.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Оние работи што ги истражувавме денеска укажаа на тоа дека многу наши граѓани кои имаат и друго државјанство брзале да се вратат за да не ги изгубат своите работни места, па во земјите во кои влегуваат ги користат тамошните пасоши.

Филипче: Ќе разговараме за воведување ПЦР-тест за патниците што транзитираат од соседството

Ниту еден од патниците што бил тука во нашата земја со престој како двојно државјанство,...

Пандемијата ги погоди речиси сите бизниси, но според членовите на Асоцијацијата, Владата различно ги третира државните и приватните установи за згрижување деца иако тие реализираат иста дејност и одговараат пред ист Закон.

Од приватните градинки алармираат дека ќе отпуштат 600 работници ако не добијат помош од државата

Стотици згрижувачки и друг персонал од приватните градинки ќе остане без работа, илјадници...

Паркирањето се наплаќа за време на државните празници и за викендите од 9 до 16 часот. Цената за првиот час паркирање изнесува 100 денари, а секој нареден час – 50 денари.

ПАРКИНГОТ НА ВОДНО ВО ТЕКОТ НА ВИКЕНДОТ ГО ИСКОРИСТИЛЕ 245 ВОЗИЛА

Како дел од континуираните заложби да се овозможи безбедно рекреирање на пешаците...