Временскиот рок ќе биде доволно мал за јасно да се означи нивото на ангажирање на Пјонгјанг.

Објавил: admin@magazin | 25 јуни, 2018 17:45

САД наскоро ќе и даде рокови на Северна Кореја

Фото/Текст извор: ©Магазин.мк

САД наскоро ќе и постави временска рамка на Северна Кореја кој содржи спефицични барања, по историскиот самит меѓу Доналд Трамп и Ким Џонг-ун.

Неименуван американски претставник, не ги прецизирал деталите, но рекол оти временскиот рок ќе биде доволно мал за јасно да се означи нивото на ангажирање на Пјонгјанг.

-Наскоро ќе знаеме дали тие ќе делуваат со добра намера или не, изјавил претставникот кој сакал да остане анонимен, пренесува Ројстерс.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Вести

Како што објави денеска Телма, Министерството за внатрешни работи немало таква опрема за 24 часовно следење со аудио и видео.

МВР нема опрема за 24 часовен надзор на Мијалков со видео и аудио каков што определи судот

Сашо Мијалков требаше да биде под 24 часовен аудио и видео надзор, така одлучи Кривичен...

„Цела крими коалиција заедно со народот ќе ве победам и Да, знам дека ќе поткупувате, уценување, лажете, крадете, притискате, но и тоа овој пат нема да ви помогне…

На Мицкоски му пукна филмот: Цела крими коалиција заедно со народот ќе ве победам

Колку што време трошите на мене да ми наштетите, половина од тоа време да трошевте на...