Сандра Булок во својот договор ставила клаузула дека нема да снима секс сцени

Објавил: admin@magazin | 20 јуни, 2018 11:52

Сандра Булок откри зошто не сака да снима секс сцени

Фото/Текст извор: ©магазин.мк

Американската актерка Сандра Булок во својот договор ставила клаузула дека нема да снима секс сцени, пренесуваат американските медиуми.

Една од најдобро платените актери во Холивуд, 53-годишната Сандра Булок е позната по тоа што не сака да снима интимни сцени пред камерите.

Во промоцијата на новиот филм, Сандра пред медиумите открила дека имала специјално барање до режисерите и сценаристите. Станува збор за клаузула во договорот според кој не можат да бараат од неа да снима голи сцени, а причината ќе ве изненади.

-Не сум тип на личност која ќе каже: Ќе се снимам себе си за време на секс зошто изгледам добро. Никогаш не сум се сликала и снимала во кревет – не сакам да гледам и да дознаам која ми е добра страна, како што изгледа, нема да дознаете ни вие.- изјавила актерката.

»Вестите на порталот MAGAZIN.MK може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од порталот или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе следи фактурирање на име "плагијат" во вредност од 20.000 денари.

Останати вести од Разно

Од Државниот завод за статистика информираат дека интензивно се подготвуваат за претстојниот Попис на населението, домаќинствата и становите во Република Македонија, што ќе се спроведе од 5 до 30 септември годинава.

КОНКУРСОТ ЗА ПОПИШУВАЧИ И ИНСТРУКТОРИ ОТВОРЕН ДО 5 АВГУСТ

Државниот завод за статистика објави Конкурс за ангажирање на реонски попишувачи...

Станбената зграда е изградена по Програмата за изградба и одржување на станови сопственост на Република Македонија во општина Струмица, а согласно рамковниот договор за заем склучен меѓу Банката за развој при Советот на Европа и Република Македонија.

Оглас за распределба на 37 социјални станови во Струмица

Министерството за транспорт и врски објави оглас за распределба на 37 социјални станови...